Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Ana Ekranında Liste Görünümüne Geçmek

Apple Watch ana ekranında liste görünümüne geçmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple, watchOS 4 işletim sistemi versiyonuyla birlikte akıllı saatin ana ekranında yeni bir görünüm ve etkileşime geçme metodunu devreye alma adına bazı değişikliklere gitti. Orijinal Apple Watch modelinden bu yana watchOS işletim sisteminin ana ekranında dairesel uygulama ikonları vardı ve hepsi ekranda ızgara formunda görüntüleniyordu. Bu görünüm çok şık olsa da birçok kullanıcı erişmek istedikleri uygulamaları bulmakta zorlanıyordu.

Sahip olduğunuz Apple Watch akıllı saatte watchOS 4 veya daha güncel bir işletim sistemi versiyonu yüklüyse liste görünümünü tercih edebiliyorsunuz. Bu görünümde tüm uygulamalar kaydırma yapılarak gezinilebilen listede sıralanıyor. Apple Watch’taki liste görünümü ile ilgili en beğendiğimiz nokta ise uygulamaların alfabetik sıralamaya göre belirmesi. Bu durum erişilmek istenen uygulamayı bulmayı oldukça kolaylaştırıyor. Apple Watch ana ekranında liste görünümüne geçmek oldukça basit.

Apple Watch Ana Ekranında Liste Görünümüne Geçmek

Apple Watch Ana Ekranında Liste Görünümüne Geçmek 1

Apple Watch akıllı saatin ana ekranında liste görünümüne geçmek için arayüzde Force Touch yapın ve karşınıza gelen arayüzde List View‘ı seçin. Tüm uygulamalar bir liste içerisinde görüntülenecektir. Ekranda aşağı veya yukarı doğru kaydırma yaparak listede gezinebilirsiniz. Listeye göz atmak için dijital taç düğmesini döndürmeyi de düşünebilirsiniz.

Apple Watch Ana Ekranında Liste Görünümüne Geçmek 2

Bir süre sonra eski görünüme dönmek isterseniz ana ekranda Force Touch yapın ve karşınıza gelen ekranda Grid View seçeneğine dokunun.