Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Ekranında Daha Az / Daha Fazla Bilgi Görüntülemek

Apple Watch ekranında daha az / daha fazla bilgi görüntülemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch modellerinin kendi sınıfındaki ürünlerden beklenildiği üzere küçük ekranları bulunmakta. 38 mm ve 42 mm genişlikli ekran seçenekleri var. Kullanıcılar akıllı saatlerinde yazı boyutunu büyüterek daha az bilgi görüntülemek isteyebilir veya ihtiyaçlarına paralel olarak ekranda daha küçük ve daha fazla simge / bilgi olmasını arzu edebilir. Apple Watch ekranında daha az / daha fazla bilgi görüntülemek için ele aldığımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Bağımlılık yapan iPhone oyunları

Apple Watch Ekranında Daha Az / Daha Fazla Bilgi Görüntülemek

Öncelikle iPhone’da Watch uygulamasını açın. Brightness & Text Size seçeneğine dokunun. Text Size bölümündeki kaydırma çubuğunu kullanarak yazı boyutunu değiştirebilirsiniz. Yazı boyutunu küçültürseniz ekranda daha fazla bilgi görüntülenebilecektir.

Apple Watch Ekranında Daha Az Daha Fazla Bilgi Görüntülemek 1

Ekrandaki metinleri okumakta güçlük çekiyorsanız Bold Text özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Bu özelliği aktive ederseniz akıllı saati yeniden başlatmanız gerekecektir.

İşlemi Apple Watch’da gerçekleştirmek için Settings menüsüne gidin ve Brightness & Text Size seçeneğine, ardından Text Size‘a dokunun. Buradan da yine font boyutunu artırabilir veya azaltabilirsiniz. Yazı boyutunu artırırsanız ekranı daha rahat okuyabileceksiniz ancak daha az bilgi görünür olacaktır. Yazı boyutunu azaltırsanız ekrandaki içerik miktarı artacaktır fakat zaman zaman okumakta zorlanmanız söz konusu olabilir.

Apple Watch Ekranında Daha Az Daha Fazla Bilgi Görüntülemek 2

Ekranı okumakta güçlük çekiyorsanız Brightness & Text Size menüsü altındaki Bold Text özelliğini etkinleştirebilir ve yazıların koyu renkte görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği etkinleştirdikten sonra değişikliğin uygulanabilmesi için cihazı yeniden başlatmak şart.

Apple Watch Ekranında Daha Az Daha Fazla Bilgi Görüntülemek 3