Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Telefonlarda Fotoğrafların Bir Bölümünü Bulanıklaştırmak

Samsung Galaxy telefonlarda fotoğrafların bir bölümünü bulanıklaştırmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Akıllı telefon kullanıcıları birkaç yıl öncesine kadar fotoğraflarda düzenleme yapmak için çeşitli üçüncü parti uygulamaları cihazlarına yüklemek durumundaydı. Bu tablonun farkında olan üreticiler son dönemde stock kamera ve galeri uygulamalarına temel fotoğraf düzenleme araç ve özelliklerini kazandırmaya başladı.

Bugün akıllı telefonlarda ön yüklü olarak bulunan birçok galeri uygulamasında filtreler, sticker’lar gibi düzenleme özellikleri hazır. Fotoğraflarda bulanıklaştırma yapma seçeneği de bunlardan birisi. Bir noktayı açıklığa kavuşturalım, burada kastettiğimiz fotoğraflarda bir obje / nesneyi öne çıkararak arka planı bulanıklaştırma / blur efekti değil. Örneğin bir fotoğraf çektiniz ve paylaşacaksınız; karede bir araç plakası veya mekan tabelasının görünmesini istemiyorsunuz. Aldığınız ekran görüntülerinde de gizlemek istediğiniz bölümler olabilir. Galaxy S8 ve Galaxy Note 8 gibi güncel cihazlarda üçüncü parti uygulama yüklemeye gerek kalmadan fotoğrafların bir kısmı bulanıklaştırılabiliyor.

Samsung Galaxy Telefonlarda Fotoğrafların Bir Bölümünü Bulanıklaştırmak

Samsung Galaxy Telefonlarda Fotoğrafların Bir Bölümünü Bulanıklaştırmak 1

Öncelikle bulanıklaştırma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz fotoğraf / görseli Samsung cihazınızdaki galeri uygulamasıyla açın.

Kalem simgesine sahip olan Edit butonuna dokunun.

Alt kısımdaki fotoğraf ve kalem ikonlu Decoration seçeneğini kullanın.

Covers seçeneği ile (pikselleştirilmiş görsel simgeli ikon) devam edin.

Fotoğrafta bulanıklaştırarak gizlemek istediğiniz bölümü ekranda beliren kutucuk ile kaplayın. Yaptığınız değişikliği kaydetmek için tick simgesine dokunabilirsiniz. Gördüğünüz gibi güncel Samsung Galaxy akıllı telefonlarda görsellerdeki hassas kısımları bulanıklaştırarak gizlemek oldukça kolay.