Kategoriler
Rehberler

iOS 11: iPhone’da Uygulama Satın Alımlarını Görünür Kılmak

iOS 11 kurulu Apple iPhone’da uygulama satın alımlarını görünür kılmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple, iOS 11 işletim sistemi versiyonunda App Store’dan yapılan uygulama satın alımlarını gizleme imkanı sunuyor; üstelik Family Sharing özelliğinin aktif olup olmaması bu noktada fark etmiyor. iOS 10’da olmayan ilginç bir özellik. Satın alınan uygulamaları gizlemek kolay fakat görünür kılmak biraz meşakkatli.

iOS 11 iPhone'da Uygulama Satın Alımlarını Görünür Kılmak 1

iPhone’daki App Store’da Purchased sekmesini bulamıyorsanız bu sekmenin yerinin değiştiğini bilmiyorsunuz demektir. Profil ikonunuza dokununca Updates sekmesinin yerini onun aldığını göreceksiniz. Burada herhangi bir uygulamada sola doğru kaydırma hareketi yapınca beliren Hide butonuna dokununca satın alınan uygulama listeden gizlenecektir. Peki isteyerek veya yanlışlıkla gizlediğiniz bir uygulamayı tekrar görünür kılmak için ne yapmalısınız?

iOS 11: iPhone’da Uygulama Satın Alımlarını Görünür Kılmak

iOS 11’de gizlenmiş durumdaki satın alınan müzik, film, TV şovları, uygulama veya oyunları iTunes uygulaması, App Store veya Safari tarayıcısı üzerinden görünür kılmak mümkün değil. Bunun için ne yazık ki PC’nizdeki iTunes yazılımını kullanmanız gerekecek. Bilgisayarda da iTunes 12.6.X veya daha eski bir versiyon bulunmalı.

iOS 11 iPhone'da Uygulama Satın Alımlarını Görünür Kılmak 2

Bilgisayarınızda iTunes yazılımını çalıştırın, menü çubuğundaki Account seçeneğine tıklayın. View My Account ile devam edin. Parolanızı girmeniz istenecek, sonrasında Account Information bölümü karşınıza gelecek. iTunes in the Cloud bölümünde Hidden Purchases seçeneğinin yanındaki Manage‘a tıklayın.

iOS 11 iPhone'da Uygulama Satın Alımlarını Görünür Kılmak 3

Sonraki ekranda Apps‘in seçili olduğundan emin olun, görünür kılmak istediğiniz ücretli uygulamanın altındaki Unhide butonuna tıklayın.