Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone’daki Titreşim Özelliğini Kapatmak

Telefonlardaki zil tonları, mesaj bildirimleri ve diğer bildirimler epey gürültülü olabilir. Elbette bu iyi bir durum çünkü aksi takdirde haberdar olamaz ve kaçırırsınız! Telefonlarda aynı zamanda titreşim motoru var ve sesini duyamayınca bilgi alma şansı veriyor. Eğer istemezseniz titreşimi kesebilirsiniz.

iOS: iPhone’daki Titreşim Özelliğini Kapatmak

iPhone modeli fark etmeksizin işletim sistemi sürümü iOS 8 ya da üstüyse bu yöntemi kullanarak sonuca gidebilir ve titreşimi kapatabilirsiniz. Ayarlar uygulamasını açın ve Sesler kısmına girin. 3D Touch destekli cihazınız varsa Ayarlar uygulamasında Sesler ve geri besleme adıyla görebilirsiniz. Sonuç olarak aynı noktaya işaret etmekte.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri

screenshot.1509199713

İçine girince üstte iki ayar butonu var: zilde titre ve sessizde titre. Sadece sessiz modda titreme yapsın isterseniz ilkini kapatın. Telefon asla titremesin istiyorsanız bu iki seçeneği birden kapalı hale getirin. Benzer biçimde sadece zil çalarken titreme olsun istiyorsanız sadece ilki açık kalsın.

iOS içinde böyle bir ayar olmasına rağmen telefon aramaları, SMS ya da diğer bildirimler için ayrı ayrı titreşim modunu seçme olanağı bulunmuyor. Bunu yapmanın yolu diğer ek ayarlardan destek almak. Sesler içinde Zil tonu ve Titreşim yolunu seçin. Alta inip hiçbiri seçin. Gelen SMS’ler için de benzer biçimde Sesler içinde Mesaj tonu ve Titreşim yolunu seçin ve hiçbiri seçin. Bu ince ayarları kullanarak değiştirme yapabilirsiniz. Jailbreak yapmadıkça daha ince ayara girilemiyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iMovie kullanarak iPhone ve iPad'de videolar nasıl birleştirilir?