Kategoriler
Apps & Oyunlar

Önceden Tıklanan Facebook Reklamını Tespit Etmek

Facebook ağında gösterilen reklamlar son zamanlarda epey tepki çekiyor. Seçim sonuçlarını değiştirmek üzere yayılan yalan bilgiler bile bu şekilde çok sayıda kullanıcıya gösterilebiliyor. Diğer yandan bazı kullanıcılar reklamlara tıklayarak işe yarayan servisler ya da siteler keşfedebiliyor.

Facebook Haberleri - Son Dakika Facebook Haberleri - NTV

Önceden Tıklanan Facebook Reklamını Tespit Etmek

Facebook ile gezinirken gördüğünüz bir reklama tıklamış ve içeriğini görmüş ama sonra geri gidip zaman çizelgesine bakmaya devam etmiş olabilirsiniz. Ardından bu sayfaya tekrar bakmak istediğinizde adresini bilmediğiniz için bulamayabilir ve reklamlarda başka içerik gördüğünüz için sinirlenebilirsiniz.

Masaüstü gibi kolayca yer imi eklenmediği için sonradan pişman olursanız Facebook içinde tıkladığınız reklamları görmenize olanak veren seçeneğe bakmanız büyük kolaylık sağlayabilir. Bu yenilik Facebook uygulamasına eklendi ama kullanıcılara kademeli olarak veriliyor yani eğer ayarlarda göremezseniz bir süre daha beklemeniz gerekecek.

screenshot.1509198737

Facebook uygulamasını açın ve sağ alttaki daha fazlası sekmesine tıklayın. Biraz aşağı doğru inin ve reklam geçmişi satırını bulun. Buna tıklayınca kısa süre önce tıkladığınız reklamların listesini göreceksiniz. Aynı zamanda reklamdaki içerik de gösterildiği için kolayca aradığınızı bulabilirsiniz. Sadece tıkladığınız reklamlar burada listelenir. Üzerinden geçip baktığınız ama tıklamadığınız reklamlar buraya eklenemez. Facebook’un bu yeniliği zekice bir çözüme benziyor ve bizim beğenimizi kazanıyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları