Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgileri Yeni Telefona Aktarma

Android cihazınızdaki bilgileri, telefonunuzu değiştirdiğinizde de saklayabilirsiniz. Google Play Store‘da yer alan birkaç iş görür uygulama ile tüm bilgilerinizi yeni telefonunuza aktarabilirsiniz.

Android: Bilgileri Yeni Telefona Aktarma

Android cihazınızda verileri yedekleme işlemi yaparak telefonunuzdaki Google Takvim ayarları, WiFi şifreleri, Ana ekran ve duvar kağıtları, Gmail ayarları, Görüntü ayarları, Dil ve giriş ayarları ve saat ayarlarını saklayabilirsiniz. Bu bilgileri üçüncü parti uygulamalarla da yedeklemek, saklamak mümkündür ancak hangi ayarların saklanıp saklanmayacağını bilemeyiz.

Android cihazınızda yedekleme işlemini Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Verileri Yedekle adımını takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için şifresini bildiğiniz ve aktif olarak kullandığınız Gmail hesabınızın olması gerekmektedir. Yeni Android cihazınıza Gmail bilgilerinizi girdiğinizde tüm ayarlar telefona otomatik olarak aktarılır.

Şifrelerinizi LastPass ile Saklayın

LastPass‘ı Android cihazınıza buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Aklınızda tutmanız gereken tüm önemli şifreleri LasPass‘a senkronize edebilirsiniz. LastPass‘ta sizden Gmail hesabınız ile giriş yapmanızı ister.

SMS’lerinizi Saklayın 

SMS Backup & Restore ile SMS’lerinizi yedekleyebilirsiniz. SMS Backup & Restore’yi indirmek için buraya tıklayın.

LG V30'a Google Pixel 2 Görünümü Kazandırma

 

Google Fotoğraflar ile Fotoğraflarınızı Saklayın

Telefonunuzdaki fotoğrafları saklamanın birçok yolu vardır. Dropbox, Google Drive gibi bulut uygulamaları, fotoğrafları ve dosyaları saklama konusunda iyi bir performans sergiler. Google Fotoğraflar uygulaması da fotoğraf saklama konusunda  oldukça iyidir. Gmail hesabınızı Google Fotoğraflar’a senkronize ederek fotoğraflarınızı güvenilir bir şekilde saklayabilirsiniz. Google Fotoğraflar‘ı buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Android: Bilgileri Yeni Telefona Aktarma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.