Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iPhone: Instagram’da Superzoom Nasıl Kullanılır?

Android’li akıllı telefonlar ve iPhone’daki Instagram’da Superzoom özelliğini kullanmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Geride bıraktığımız birkaç ayda popüler sosyal ağ uygulamalarından Instagram’ın bünyesine yeni özellik katma konusunda agresif bir tutum sergilediğini gördük. Instagram hikayeleri aracılığıyla anket oluşturma ve arkadaşlarla birlikte canlı yayın yapma özelliğinin ardından son olarak Superzoom özelliği hayata geçirildi. Bu küçük rehberimizde Android ve iOS’teki Instagram’da Superzoom özelliğinin nasıl kullanılabileceğini ele alıyoruz.

Cover art

Android ve iPhone: Instagram’da Superzoom Nasıl Kullanılır?

Superzoom esasında daha önce hayatımıza giren Boomerang’a benziyor fakat döngü içerik oluşturmaktan farklı bir işlevde. Adından da anlaşılabileceği üzere bir yüze veya nesneye otomatik olarak yakınlaştırma yapılıyor. Kaydedilen videoda objeye / yüze yakınlaştırma yapılırken tıpkı Boomerang’daki gibi eğlenceli bir müzik duyuyorsunuz.

Superzoom özelliği hazır durumda fakat tüm kullanıcılar için aktif hale gelmiş değil. O nedenle uygulamayı güncellemenize rağmen kamera arayüzünde göremeyebilirsiniz, beklemeniz gerekecek.

Instagram’da Superzoom’u kullanabilmek için öncelikle uygulamayı çalıştırın ve arayüzde sol üst kısımda bulunan kamera simgesine dokunun. Arayüzde sağa kaydırma hareketi yaparak da kameraya erişebilirsiniz.

Android ve iPhone Instagram'da Superzoom Nasıl Kullanılır 1

Alt kısımdaki seçeneklerde kaydırma yaparak Superzoom‘a gelin. Boomerang ve Rewind seçenekleri arasında bulunmalı.

İlgili nesneyi ortalayın ve yakalama butonuna dokunun. 3 saniyelik bir superzoom videosu kaydedilecek ve arka plana otomatik olarak müzik eklenecektir.

Android ve iPhone Instagram'da Superzoom Nasıl Kullanılır 2

Daha uzun bir video kaydetmek için kayıt butonuna basılı tutun.

Kaydı aldıktan sonra Save ile cihazın galerisine kaydedebilir veya Your Story seçeneği ile hikayenizde paylaşabilirsiniz. Superzoom videosunu sağ alttaki Send to butonunu kullanarak direkt mesaj olarak da gönderebilirsiniz.

Android ve iPhone Instagram'da Superzoom Nasıl Kullanılır 3