iOS: iPhone 8 ve Plus'da HDR Video İndirilmesini Engellemek

REKLAMLAR

HDR yani geniş dinamik aralık yeniliği kameralardan sonra TV ve ekranlara geldi. Renkler çok daha canlı ve patlak olabiliyor. Göz kamaştıran renkler ve parlak görüntüler için iPhone 8 ya da 8 Plus terfisi yapmanız yeterli. Bunu anlayan iOS, eğer varsa videoların HDR versiyonlarını indiriyor.

iOS: iPhone 8 ve Plus'da HDR Video İndirilmesini Engellemek

İşin kötüsü bu tür HDR ve HDR10 destekli olan videoların boyutu çok daha fazla ve cihazda epey yer kaplıyorlar. iPhone'unuzda depolama alanı açısından sorun yaşıyorsanız ya da basit biçimde internet kotanızı bitirmek istemiyorsanız videoların HDR olarak indirilmesini engelleyebilirsiniz.

REKLAMLAR

screenshot.1509274268

REKLAMLAR

Son derece basit biçimde ayarını değiştirebilirsiniz. Ayarlar uygulamasına girin ve alta inip TV başlığını bulun. Buna girince sağda görülen HDR video indir seçeneğini kapalı duruma getirin. İlerde yer sorunu olmazsa ve Wi-Fi ile bağlanırsanız satın aldığınız ya da kiraladığınız içeriği HDR kalitesiyle izlemek adına ayarı tekrar değiştirebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...