Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Yeni Halide Kamera Uygulamasıyla Gelenler

Artık eskisi gibi büyük boyutlu dijital fotoğraf makineleri taşımaya gerek kalmadı. Yeni nesil akıllı telefonlarda başarılı kameralar var. Uygulamalar da güncelleniyor ve daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Bunlardaki özellikleri analiz edip keşfederek gerekli olduğunda daha iyi çekimler yapabilirsiniz.

iPhone Ön Kamera Ters Çekiyor (KESİN ÇÖZÜM) | 2020

iOS: Yeni iPhone Kamera Uygulamasıyla Gelenler

Yeni nesil fotoğraf uygulamalarından biri olan Halide son derece iddialı ve özellik dolu. Geliştiricinin açıklamasına göre Halide’yi diğer kamera uygulamalarından ayıran ana farklar el işaretlerine bağlı ve titreşim beslemeli kullanıcı arabirimi ile uygulamanın tasarımı. Ücretli bir uygulama ve deneme sürümü yer almıyor.

Manuel kontrollere öncelik veren uygulama kontrolü size bırakıyor yani alışmak için kurcalamanız gerekecek ama sonrasında çok daha iyi sonuçlar alabileceksiniz. Görsellere ait detaylı parametreler, RAW ve JPEG desteği, odaklama ayarı, hızlı ve canlı histogram görünümü sayesinde doğru pozlama mümkün.

screenshot.1509271656

Elbette Halide aynı zamanda klasik ve hızlı sonuç almak isteyen kullanıcılara da destek veriyor. iPhone ile gelen 3D Touch özelliğinin de desteğini alarak akıllı otomatik modu kullanabilir ve anında önizleme yapabilirsiniz. Böylece hem fotoğraf çekimi, hem de düzenlemeleri eğlenceli hale gelebiliyor. Kısacası ilgi çekici ve güçlü bir fotoğraf çekim uygulaması ve iOS ile gelen varsayılan uygulamaya alternatif oluyor. iPhone 5 ve üstü cihazlarda iOS 10 ve üstü yüklü ise kullanılabiliyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.