Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi 6 MIUI 9 Global ROM

Xiaomi Mi 6 MIUI 9 Global ROM ile ilgili önemli bir gelişme söz konusu. Duruma bakılırsa Temmuz ayında öncül sürümleri yayınlanmaya başlanan MIUI 9 güncellemesinin stabil versiyonu nihayet hazır. Xiaomi firması stabil MIUI 9 Global ROM için 2 Kasım tarihini işaret etmişti ancak bazı Mi 6 modelleri güncellemeyi şimdiden almaya başladı.

Xiaomi Mi 6 MIUI 9 Global ROM

Xiaomi Mi 6 MIUI 9 Global ROM 1

MIUI V9.0.1.0.NCAMEI yeni sistem optimizasyonları, yeni ikonlar, uygulama açarken ve kapatırken beliren şık animasyonlar içeriyor. Son versiyonla bölünmüş ekran, çift uygulama modunda uygulamalar için arama özelliği ve daha iyi engelleme listesi kuralları bizlerle.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Yeni özelliklere ek olarak daha önce var olan bazı özelliklerde de iyileştirmelere gidilmiş. Arama ekranında istenmeyen dokunmaları engelleme, Cleaner ile boş klasörlerin de kolayca temizlenebilmesi ve Silent/DND modları için zamanlayıcı bu kategoriye dahil edilebilir.

MIUI 9 basitleştirilmiş virüs taraması sonuç sayfası, kolayca düzenlenebilen yeni tasarımlı ana ekran ile geliyor.

Daha önce Ağustos ayında MIUI 9 güncellemesini alacak olan Xiaomi akıllı telefonların listesi belirmişti. Xiaomi Mi 6 ile Redmi Note 4X modelleri bu güncellemeyi ilk dalgada alacak olan akıllı telefonlar arasında bulunuyor.

145.2 x 70.5 x 7.5 mm boyutlarında ve 168 gram ağırlığındaki Mi 6 akıllı telefonun 5.15 inç genişlikli IPS LCD ekranı 1920 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Snapdragon 835 yongası, 6 GB RAM, 64 / 128 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde çift 12 MP kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3350 mAh kapasiteli pil gibi dikkat çeken bileşenler var.

İlginizi Çekebilir:  Samsung'un yeni hepsi bir arada güvenlik çipi