Kategoriler
Konular

Android’de Ekran Kilidine Alternatif Uygulamalar

Telefon kullanırken en sık gördüğünüz alanlardan biri ekran kilidi. Bildirim var mı diye kontrol etmek için ekran kilidine sık sık bakabilirsiniz. Varsayılan Android ekran kilidi sınırlı ve seçeneği az. Sadece bildirimler ve saati gösteriyor. Bazen hava durumu ve kısayollar olabiliyor ama daha fazlası mümkün.

Android’de Ekran Kilidine Alternatif Uygulamalar

Neyse ki Google Play ortamında çok sayıda ekran kilidi uygulaması var. Bunları kurup kullanarak cihazı özelleştirebilirsiniz.

Echo Notification Lockscreen

screenshot.1509359509

Listemizdeki en kullanışlı ekran kilidi alternatiflerinden biri. Öncelik ve türüne göre bildirimleri kategoriler altında topluyor. Böylece kilit ekranı kalabalıklaşmıyor. Özelleştirme seçenekleri geniş ve hatırlatıcı eklenebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları
The app was not found in the store. 🙁

Floatify Lockscreen

screenshot.1509360779

Basit bir uygulama ve Samsung, Google Pixel ve iPhone 7 gibi popüler cihazları esas alacak şekilde kilit ekranı kullanmanıza olanak veriyor. Aynı zamanda Android O gibi kilit ekranını özelleştirmenize olanak da veriyor. Widget bile ekleyebilirsiniz!

Floatify Lockscreen
Floatify Lockscreen
Developer: Jawomo
Price: Free

AcDisplay

screenshot.1509360880

Motorola ve Nexus cihazlardaki Ambient Display gibi sadece uygulama sembolünü gösteriyor ve buna tıklayıp bildirimi görmek ya da göz ardı etmek mümkün oluyor. Özellikle de AMOLED ekrana sahip olan cihazlar için uygun olduğu ortada.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek
AcDisplay
AcDisplay
Developer: Artem Chepurnoy
Price: Free

Gesture Lock Screen

screenshot.1509360986

Android cihazla parmak izi okuyucu kullanamıyorsanız kilit açmak için parola girmek zor gelebilir. Bu seçeneği kullanarak istediğiniz şekli girerek ekran kilidini açabilirsiniz. Aynı zamanda biri yanlış deneme yaparsa selfie çekip yakalanmasını sağlayabiliyor.

Gesture Lock Screen
Gesture Lock Screen
Developer: Q Locker
Price: Free

Next Lock Screen

screenshot.1509361095

Microsoft imzalı bu ekran kilidi üretkenliği arttırmak için sık kullanılan uygulamaları ve favori araçları elinizin altına diziyor. Wi-Fi aç/kapa ve fener gibi kısayollar bile var ve kulllanışlı. Aynı zamanda takvim raporları verebiliyor ve Bing motorundan güç alıyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için fotoğraftan arkaplan temizleme uygulamaları
Next Lock Screen
Next Lock Screen
Price: Free