Kategoriler
Konular

En İyi Not Alma Uygulamaları

Günümüzün her anında, yaşadığımız her önemli olayı, saklamamız gereken önemli bir bilgiyi, yapılması ve unutulmaması gereken görevleri not ederek hayatımızın kolaylaşmasını sağlarız. Not almak deyince aklımıza gelen ilk şey ne kadar kalem ve kağıt olsa da teknolojinin bizi getirdiği noktada, not almak için kalem ve kağıda ihtiyaç duymayacak seviyeye geldik. Aslında evet. Hayatımızın her anında yanımızda kalem ve kağıt olmayabilir. Bunun için akıllı telefonlarımızı kullanabilir, istediğimiz her şeyi telefonumuza not edebiliriz.

En İyi Not Alma Uygulamaları

Android telefonlar için en iyi not alma uygulamalarını listeledik. Sizlere bahsedeceğimiz bu uygulamalar not alma işini en iyi yapan en kapsamlı uygulamalardır.

1- Evernote

Evernote, bir Google hesabı ile uygulamaya bağlanmanızı ister. Uygulamaya bağlandıktan sonra Evernote’da; PDF oluşturabilir, sesli olarak not kaydedebilir, listeler oluşturabilir, oluşturduğunuz listeleri renklendirebilir ve özel etikletlerle etiketleyebilirsiniz. Tüm bu oluşturduklarınızı bir kişi veya grupla paylaşabilirsiniz.

Evernote’u indirmek için buraya tıklayın.

Android: En İyi Not Alma Uygulamaları

2- Google Keep

Google Keep‘de adı üzerinde Google‘ın geliştirdiği bir uygulamadır. Google Keep ne kadar Stock Android uygulaması olsa da Google Play Store‘da yer alan diğer not alma uygulamalarına göre oldukça başarılı ve kapsamlıdır. Google Keep ile listeler oluşturabilir, notlarınızı sesli olarak kaydedebilir, hatırlatıcı ekleyebilir ve notlarınızı Google Drive‘a da aktarabilirsiniz. Listelerinizi bu uygulamada da renklendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  2022 için en iyi Android uygulama geliştirme trendleri

Google Keep’i indirmek için buraya tıklayın.

Android: En İyi Not Alma Uygulamaları

3- Microsoft OneNote

OneNote ile notlarınızı özelleştirebilirsiniz. OneNote’da aldığınız notları, uygulama OneDrive ile entegre edildiğinden, OneDrive’da da paylaşabilirsiniz. Microsoft OneNote’da parmağınızla çizim yaparak, ekrana yazı yazarak da not alabilirsiniz. Ekrana çizmiş olduğunuz resmi, yazdığınız yazıyı mürekkep rengi değişikliğiyle daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Yukarıda diğer uygulamalarda bahsettiğimiz tüm özellikleri aynen bu uygulamada da kullanabilirsiniz. Ayrıca Microsoft OneNote‘u tüm özellikleriyle kullanmak istediğinizde uygulamayı satın almanız gerekmektedir.

Microsoft OneNote’u buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Android: En İyi Not Alma Uygulamaları

4- S Note

Samsung‘un geliştirdiği S Note ile not almak oldukça keyiflidir! S Note’da yer alan çeşitli renklerde bulunan düz arka planlar, çeşitli kalem uçları ve renkleri not alırken size çok yardımcı olacaktır. Başlığı, önemli yerleri ve vurguları belirtmede kalem uçları ve kalem ucu renkleri iyi bir tercih olacaktır. S Note ile güzel bir not deneyimi yaşamak ve uygulamayı telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Android: En İyi Not Alma Uygulamaları

Bu yazımızda sizler için listelediğimiz not uygulamalarını kullanarak notlarınızı daha özel bir hale getirebilirsiniz.

Android: En İyi Not Alma Uygulamaları ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.