Kategoriler
Rehberler

iOS: Renk Tonunu Kamera İle Belirleme

Photoshop ile uğraşıyor veya fotoğraflardaki farklı renklerin kodunu, gerçekten rengini merak ediyorsanız mutlaka bu ilginç yazımızı okumaya devam edin.

Bu yazımızda sizlere renk tonununu kamera ile nasıl belirleyeceğinizi anlatacağız. Çok ilginçtir ki mantıklı bir beyin fırtınası sonrasında, bu işlemin bir uygulamayla gerçekleştirileceği ve uygulamayı geliştiren kişinin renk okuma yeteneğini çok iyi olduğu düşünülebilir. Lakin telefon kamerası ile renk tonunu belirlemenin bir uygulama ile gerçekleştirilmesi mümkün olsa da uygulama geliştiricisinin renkleri okuma yeteneğinin o kadar iyi olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü uygulamayı geliştiren Kusharga Agarwal, renk körüdür.

iOS: Renk Tonunu Kamera İle Belirleme

iOS telefonunuzda renk tonunu kamera ile belirlemek için size Cone isimli App Store uygulaması yardımcı olacak. Cone’u App Store’da görüntülemek ve telefonunuza indirmek için buraya tıklayın.

Eğer Photoshop‘a çok ilgi duyuyorsanız ve tasarımla ilgileniyorsanız Cone tam size göre. Cone ile keşfedilemeyen renklerin kodunu öğrenebilirsiniz. Özellikle de doğal bir ortamda çekilen doğa fotoğrafları, gökyüzü fotoğrafları ve sualtı fotoğrafları renk bakımından oldukça canlıdır. Bu renkleri keşfetmek için Cone’u kullanmanız işinize yarayacaktır. Ayrıca renklerin kodlarını gördüğünüz gibi isimlerini de uygulamanın kullanıcı arayüzünde görebiliyorsunuz. Keşfettiğiniz rengi, uygulamanın renk için oluşturduğu özel linki kullanarak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

iOS: Renk Tonunu Kamera İle Belirleme

Cone şu anda iOS telefonlar için mevcuttur. Uygulama 2.99$‘a App Store‘da yerini alıyor.

iOS: Renk Tonunu Kamera İle Belirleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni bir konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.