Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: WhatsApp’da Sıkıştırılmamış Görsel Göndermek

WhatsApp mesajlaşma uygulaması beklenen sınırları aştı ve bir milyardan fazla kullanıcıya ulaştı. Facebook’un satın aldığı servise sürekli yenilikler ekleniyor ve takip etmek zorlaşabiliyor. Basitliğinden ötürü tercih edilen uygulamada bazı ayarlara bakarak faydalı artılar keşfedebilirsiniz.

Android: WhatsApp’da Sıkıştırılmamış Görsel Göndermek

Kimi zaman mesajlar içinde fotoğraf ve ses kaydı vb gönderdiğiniz de oluyor. Bu eklediğiniz fotoğraflar yüksek kalitede olsa bile WhatsApp üzerinden geçince çok ufak açılabiliyor. Sıkıştırılan ve kalitesi düşen görsellerden ötürü sıkıntı çekiyorsanız görselleri belge gibi göndererek bu sorunu aşabilirsiniz. WhatsApp’ın verim arttırmak için gönderilen fotoğrafları sıkıştırdığı biliniyor.

screenshot.1509477945

Yapmanız gereken görsel göndermek yerine belge ekleme aşamasında biraz dolambaçlı yoldan gitmek. Bu durumda görsel çözünürlüğü düşmeyecek ve sıkıştırma uygulanmayacak. Cihaz içinde yer alan görseli dosya gezginiyle bulup göstermek zorunda kalacaksınız. Basit biçimde eklenti sembolüne tıklayın ve üstten dosyalara bak seçip görseller klasörü içinden tespit edin ve seçin.

screenshot.1509478038

Amacınız toplu gönderimse birden fazla görsel seçme şansınız da olabilir. Maalesef birden fazla görsel seçilse de teker teker gönderiliyorlar.

screenshot.1509478150

Diğer seçenek çoklu görsel varsa zip gibi arşiv oluşturmak olabilir. Bu durumda dosya gezgini uygulamanız size yardımcı olmak zorunda. Önce ZIP ya da RAR gibi bir paket oluşturun sonra belge olarak ekleyip alıcıya gönderin. Boyut artacağı için gönderme işlemi daha uzun zaman alabilir.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları