Kategoriler
Haberler

Android: EMUI 5 Yüklü Cihazlarda Huawei App Twin Özelliği

Dual SIM destekli akıllı telefonların sayısı çığ gibi arttı. Bununla birlikte bazı sorunlar belirdi. WhatsApp, Viber gibi mesajlaşma uygulamaları kendi özel numaranızı istiyor ve dual numara varsa iki ayrı WhatsApp vb kurup kullanmak imkansızlaşıyor. Olanak verense Huawei App Twin oluyor.

Android: EMUI 5 Yüklü Cihazlarda Huawei App Twin Özelliği

Huawei imzalı App Twin sayesinde aynı uygulamayı farklı profiller gibi iki kez kullanmak mümkün oluyor. Klonlama sonrasında açıp ayrı olarak kullanmak mümkün. Xiaomi cihazlarına bu özelliği kazandıran ekip son olarak EMUI 5 yüklü tüm marka ve model cihazlarda App Twin desteğini eklemeyi başardılar!

İlginizi Çekebilir:  iOS 16 desteklemeyen iPhone ve iPad modelleri

screenshot.1509553113

Böylece Parallel Space gibi diğer üçüncü parti uygulamaları kurmaya gerek kalmıyor. Daha önceden App Twin ayarlarını gördüyseniz son derece sınırlı olduğunu bilmektesiniz. Çin dışı ülkelerde sadece Facebook, Messenger ve Facebook imzalı WhatsApp var. Çin içinse QQ ve WeChat de seçilebiliyor.

XDA üyelerinden shashank1320 imzalı yöntemle EMUI 5 yüklü tüm akıllı telefonlarda App Twin kullanılabilir. Yapmanız gereken root edilmiş EMUI 5 yüklü telefonda root erişimi alabilen dosya gezgini kullanmak. Ardından system/emui/lite/prop/ klasöründeki local.prop dosyasını yedeklemek (local.prop.bak gibi) ve sonra metin editörüyle düzenlemek.

fw.max_users=1 (1 yerine 2 yapın)
fw.show_multiuserui=0 (0 yerine 1 yapın)
ro.config.hw_support_clone_app=false (false yerine true yapın)

İlginizi Çekebilir:  iOS 15.4 ile tüm Apple uygulamalarına 120 Hz desteği geliyor

Ardından kaydedip telefonu yeniden başlatınca ayarlar uygulaması içine App Twin eklenmiş olacak. Aktifleştirip istediğiniz uygulamalarla kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.