Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Samsung Internet Browser Uygulamasını İndirin

Samsung Internet Browser web tarayıcısı daha önce yalnızca firmanın Galaxy serisi akıllı telefonları ile Google’ın Nexus ve Pixel modellerine yüklenebiliyordu. Duruma bakılırsa artık Android 5.0 ve daha güncel işletim sistemi versiyonunu çalıştıran tüm akıllı telefonlara kurulabilecek. Bu, internet tarayıcısının stabil versiyonu ve kullanıcılar tarayıcıyı Google Play veya Galaxy Apps uygulama mağazası üzerinden yükleyebiliyor.

Android: Samsung Internet Browser Uygulamasını İndirin

Android Samsung Internet Browser Uygulamasını İndirin 1

Web tarayıcısı varsayılan arama motoru olarak Google’ı kullansa da arama motoru uygulama ayarlarından kolayca değiştirilebilmekte. Varsayılan arama motoru olarak Google yerine Yahoo, Bing veya DuckDuckGo’yu tercih edebiliyorsunuz.

Uygulamanın en çok beğendiğimiz özelliklerinden birisi Dark Mode. Bu mod tahmin edebileceğiniz üzere siyah yazı – beyaz arka plan durumunu tam tersine yani siyah arka plan – beyaz metinlere çeviriyor ve özellikle gece / düşük aydınlatmalı ortamlarda gözlerinizin daha az yorulmasını sağlıyor. Settings menüsü altındaki Accessibility bölümünden erişilebilen bir yüksek kontrast seçeneği de bizlerle.

Android Samsung Internet Browser Uygulamasını İndirin 2

Araçtaki Google Chrome uzantısı masaüstü bilgisayarınızdaki Google Chrome tarayıcısının yer imlerine erişebilme imkanı sunuyor. Settings menüsündeki Sync with Samsung Cloud seçeneği ile yer imleri, kaydedilen sayfalar ve açık sekmeleri diğer Android telefon / tabletlerle eşitleme imkanı hazır.

Hayli hızlı çalışabilen Samsung Internet Browser Samsung Galaxy akıllı telefonlarda yüksek oranda pil tasarrufu sağlayan Ultra Power Saving Mode’da kullanılabilen tek tarayıcı. 360 derece video ve Gear VR optimizasyonu da gerçekleştirilmiş.