Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

Android telefonunuzda yüklü olan uygulamaların, uygulama verilerini Root ile ya da Root’a ihtiyaç duymadan yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

Root’a İhtiyaç Duymadan Uygulama Verilerini Yedekleme

Root’a ihtiyaç duymadan Android telefonunuzda uygulama verilerini yedeklemek için Helium isimli uygulamanın hem Android hem de masaüstü bilgisayar uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. İhtiyaç durumunda Android ADB Sürücüleri’ni de indirmeniz gerekebilir.

Helium‘un Android uygulamasını buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

Helium’un masaüstü bilgisayar programını da buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gerekiyorsa da Android ADB Sürücüleri’ni buraya tıklayarak indirin.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Bilgisayarınıza ve telefonunuza Helium‘u indirdikten sonra ilk olarak masaüstü programını açın. Telefonunuzu bilgisayara bağlamadan önce USB Hata Ayıklama Modu‘nu etkinleştirin.

Akıllı telefonunuzdan Helium‘u açın ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Telefonunuz algılanırsa, telefonu PC’den çıkarın.

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

İki cihazı eşleştirdikten sonra uygulama verilerini etkinleştirmiş olursunuz. Telefonunuzdaki Helium uygulamasına girin ve verilerini yedeklemek istediğiniz uygulamaları seçin. Telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaların verilerini yedeklemek istiyorsanız da Tümünü Seç‘e ve Kaydet‘e dokunun.

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

Daha sonra seçtiğiniz uygulamaların verilerini nereye kaydedeceğinizi seçin. Dahili bellek, SD kart veya bulut arasından seçim yapabilirsiniz. Seçimin ardından yedekleme işleminin bitmesini bekleyin.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

Root’lu Telefonlarda Uygulama Verilerini Yedekleme

Root’lu telefonlarda uygulama verilerini yedeklemek daha kolaydır. Çünkü bir bilgisayara bağlanmak zorunda değilsiniz. Helium‘un Android uygulaması ile yedekleme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Helium‘u açın. Uygulamayı ilk başlattığınızda uygulama sizden Süper Kullanıcı Hakları talep edecektir. Onaylayın ve bu sayede bilgisayara gerek kalmadan yedekleme işlemine başlayın. Verilerini yedeklemek istediğiniz uygulamaları seçin ve daha sonra uygulama verilerinin nereye kaydedileceğini belirleyin.

Yedeklenen Uygulama Verilerini Root’lu veya Root’suz Telefonlarda Geri Yükleme

Yedeklenen uygulama verilerini geri yükleme işlemine başlamak için ilk olarak Helium‘u telefonunuzda açın. Geri Yükleme ve Senkronizasyon sekmesine gidin. Uygulama verilerini nereden geri yükleneceğini seçin. Eğer buluta yüklediğiniz uygulama verilerini geri yüklemek isterseniz bunun için Helium’un Premium sürümü gerekir. Ardından istediğiniz ve yedeklediğiniz uygulamayı seçin ve Geri Yükle‘ye tıklayın.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme

Android: Uygulama Verilerini Yedekleme ve Geri Yükleme başlıklı bu yazımız ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni bir konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.