Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 8 Donma Sorunu

Duruma bakılırsa son günlerde birçok kullanıcı Samsung Galaxy Note 8 donma sorunu ile karşı karşıya. Google’ın yeni Pixel 2 akıllı telefonundan sonra sıra Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un 2017 yılı amiral gemisi modellerinden Galaxy Note 8’e gelmiş görünüyor. Galaxy Note 8’de de kullanıcıların karşı karşıya kaldığı majör bir problem var. Samsung’un resmi forumlarında kayda değer sayıda kullanıcı mevcut cihazlarının farklı durumlarda donmasından şikayetçi.

Samsung Galaxy Note 8 Donma Sorunu

Samsung Galaxy Note 8 Donma Sorunu 1

Şikayetler incelendiğinde donma sorununun büyük oranda rehber uygulamasına erişildiğinde ortaya çıktığı anlaşılıyor. Doğrudan rehbere erişilmek istendiğinde veya indirekt şekilde; arama yapma, cihazdaki telefon veya mesajlaşma uygulamaları kullanılırken donma yaşanabiliyor.

1000 USD’lik fiyat etiketiyle gelen akıllı telefon donduğunda yanıt vermez hale geliyor ve sorunu çözmek için force restart yani akıllı telefonu yeniden başlamaya zorlamak gerekiyor. Bir diğer yöntem de pilin tamamen bitmesini beklemek ki bu da zaten bir çeşit zorla yeniden başlatmaya karşılık geliyor.

Problem bir bölge / ülkeye spesifik değil gibi, ABD ve Avrupa’da yaşayan kullanıcılardan şikayetler var. Samsung Galaxy Note 8 donma sorunu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

162.5 x 74.8 x 8.6 mm boyutlarında ve 195 gram ağırlığındaki Galaxy Note 8’in 6.3 inç genişlikli Super AMOLED ekranı 2960 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihazda Exynos 8895 Octa yongaseti, 6 GB RAM, 64 / 128 / 256 GB kapasiteli dahili depolama birimi, microSD kart yuvası, arka yüzde çift 12 MP kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü selfie kamerası, 3300 mAh kapasiteli pil ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi versiyonu gibi detaylar var.