Kategoriler
Rehberler

Android: Bluetooth Kulaklıkları Hızlı Biçimde Eklemek

Google, Android kullanıcılarının Bluetooth cihazlarla daha kolay biçimde eşleştirme yapmasına olanak veren yeni bir güncellemeyi kullanıma sunuyor. Fast Pair adı verilen hızlı eşleştirme sistemi ön plana çıkıyor çünkü giderek artan oranda yeni nesil cihazda 3.5 mm kulaklık fişi yok.

Android: Bluetooth Kulaklıkları Hızlı Biçimde Eklemek

Android ve iOS rakip olsa da ikisi arasında özellik transferi epey oldu. Şimdi Apple AirPods kulaklıklar kablosuz Bluetooth bağlantıyı iyice ön plana çıkardı ve iOS’a hızlı eşleştirme geldi. Android bundan ilham alarak benzer özelliği katıyor.

Android geliştiriciler blog açıklamasına göre hızlı eşleştirme için Google Play servisleri 11.7 ve üstü gerekli. Android 6.0 ve üstü cihazlara eklenebiliyor. İlk aşamada AirPods rakibi Google Pixel Buds kablosuz kulaklıklar bunu içeriyor olacak. Demek oluyor ki kullanılan Bluetooth cihazın hızlı eşleştirme desteği vermesi şart.

İlginizi Çekebilir:  Google Haritalar'da Gece Modu'nu açma

screenshot.1509613697

Böyle bir aksesuar varsa ve Android sürümü güncelse kullanmak için yapmanız gerekenler:

  • Android ayarında konum ve Bluetooth özelliklerini açmak
  • Bluetooth cihazı açıp eşleştirme moduna sokmak
  • Android cihazınızın çevredeki uyumlu modelleri taramasını beklemek
  • Eşleştirme için bildirim gelince onay vermek

Bu aşamadan sonra çalışacak ve tekrar etmek gerekmeyecek. Sadece cihazın açık olması yetecek. Görüldüğü gibi yeni cihaz eklerken Android cihazdan sadece bildirime onay vermek yetiyor, parola girmek, Bluetooth ayarına bakmak ve ek butonlara basmak gerekmiyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.