Kategoriler
Rehberler

iPhone: iOS 11’de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek

iOS 11‘de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Apple, App Store’u yeni 12.7 güncellemesi ile iTunes’tan kaldırdı. Bu nedenle iTunes ile iOS uygulamalarını indiremiyor ve uygulama kütüphanenizi bu yazılım ile görüntüleyemiyorsunuz. Akıllı telefonunuzda daha önceden satın almış olduğunuz ve yeniden indirmek istediğiniz uygulamaları indirmek için iOS 11’de önceki versiyon olan iOS 10’a kıyasla daha farklı bir yol izlemeniz gerekmekte. iOS 10’da App Store’daki Updates sekmesini açmak ve sonra Purchased seçeneğine dokunmak yeterli oluyordu. Buradan iPhone’a yüklediğiniz tüm uygulamaları ve o an için kurulmamış olan uygulamaları görebiliyordunuz. iOS 11 işletim sistemi ile işler değişiyor. iOS 11‘de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek oldukça kolay.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da fotoğraflarda tarihi ve konumu değiştirme

iPhone: iOS 11’de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek

iOS 11 işletim sisteminde App Store’a gidebiliyorsunuz fakat artık Updates sekmesi yok. Onun yerine dairesel profil ikonunuza dokunun ve hesap sayfanızı görüntüleyin. Buradan Purchased seçeneğine dokunun.

iPhone iOS 11'de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek 1

Buradan sonrası esasında aynı. All sekmesinden satın aldığınız tüm uygulamaları (ücretsiz olanlar da burada çıkıyor) görebilirsiniz, Not on this iPhone bölümünden ise daha önce indirmiş / satın almış olduğunuz fakat o anda cihazda kurulu olmayan uygulamalara ulaşabilirsiniz.

iPhone iOS 11'de Daha Önceden Satın Alınan Uygulamaları Yeniden İndirmek 2

Bir uygulamayı yeniden indirmek için sağ kısmındaki mavi renkli indirme butonunu kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer bu buton gri renkteyse ya ilgili uygulama Apple’ın mağazasından kaldırılmıştır ya da iOS 11 tarafından desteklenmeyen ve güncellenmemiş 32-bit bir uygulamadır.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?