Kategoriler
Rehberler

iPhone: Videoların Bir Bölümüne / Tamamına Filtre Eklemek

Apple iPhone‘da videoların bir bölümüne / tamamına filtre eklemek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Instagram’ın dahili video editörü videolara başarılı filtreler ve efektler uygulamada oldukça başarılı; çok iyi sonuçlar elde etmenize olanak tanıyor. Tabii günümüzde videolara efekt uygulamak için kullanılabilecek sayısız araç ve uygulama var. Apple iPhone kullanıcılarının bu işlem için tercih edebileceği çok iyi bir Apple uygulaması var. Evet, iMovie uygulamasından bahsedeceğiz. iMovie hayli yetenekli bir araç; en önemli artılarından birisi yalnızca bir videoya veya klibin tamamına filtre uygulama imkanı sunması. Zaman çizgisine dahil ettiğiniz fotoğraf ve videoların tümüne bir filtre eklemek zorunda kalmıyorsunuz. Apple iPhone’da iMovie ile videoların bir bölümüne / tamamına filtre eklemek oldukça kolay.

iPhone: Videoların Bir Bölümüne / Tamamına Filtre Eklemek

Öncelikle akıllı telefonunuza App Store uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla iMovie uygulamasını yükleyin. Uygulamaya zaten sahipseniz çalıştırın.

[appbox appstore id377298193?mt=8]

Trailer projesinde olmadığınızdan emin olun, efektler bu türde etkin olmuyor. Tüm medya içeriklerinin toplandığı proje sayfasında dişli çark simgeli butona dokunun.

iPhone Videoların Bir Bölümüne Tamamına Filtre Eklemek 1

Project Settings sayfası açılacaktır. Buradan projenizle ilgili düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Projenizde kullanabileceğiniz filtre seçeneklerini görebilirsiniz.

Zaman çizgisinde yer alan medyanın bir bölümüne filtre uygulamak için ilgili bölümü seçin ve arayüzde alt kısımda üç daireli simgeye sahip olan butona dokunun. Kullanabileceğiniz çeşitli filtre ve efektler görüntülenecektir. Uyguladığınız filtre / efektin canlı ön izlemesini yapabilir, projenizi finalize edebilirsiniz.