Kategoriler
Rehberler

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Cep telefonundan bilgisayara fotoğraf aktarma işlemi, teknolojinin daha ileri boyutlara taşınmasıyla çok daha farklı boyutlara geldi. Bluetooth, WiFi, mobil uygulamalar vs… çeşitli şekillerle herhangi bir kabloya ihtiyaç duyulmadan yapılabilen cep telefonundan bilgisayara fotoğraf aktarmayı, bu yazımızda baştan sona tüm şekilleriyle sizin için anlattık.

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Samsung aygıtlarından bilgisayara fotoğraf aktarmak için birçok yöntem vardır.

1- USB Kullanın

USB kullanarak telefonunuzdaki fotoğrafları bilgisayara aktarmak için ilk önce USB’yi telefonunuza daha sonra bilgisayarınıza takın. Eğer ilk kez bunu yapıyorsanız aygıt sürücüleri otomatik olarak bilgisayarınıza indirilir ve kurulur. Sisteminiz bunu yapmak için sizden izin isterse onaylayın.

Samsung telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra telefon ekranına gelen Cihaz Verisi Erişimine İzin Ver istemine izin verin. İzin işlemini de tamamladıktan sonra bilgisayarınızda dosya gezginini açın. Aygıtınızın ismi eğer dosya gezgininde çıkmışsa üzerine tıklayın. Aygıtın içerisinde yer alan DCIM‘e tıklayarak telefonunuzdaki fotoğraflara bilgisayarınızda erişebilirsiniz.

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

2- Harici SD Kart

Samsung cihazınızda harici SD veya microSD kart yuvası varsa, bu yöntem USB’den daha kolay olabilir. SD kartınız için taşınabilir kart okuyucunuz varsa onu bilgisayara takın. Bilgisayarınızın ekranında açılan pencereden Fotoğraf ve Videoları Görüntüle‘ye dokunun.

3- Bluetooth

Samsung cihazınızın ana ekranını yukarıdan aşağıya doğru kaydırın. Bluetooth‘u açın. Bilgisayarınızda bulunan Bluetooth özelliğini de aktifleştirin. Telefon ve bilgisayar ekranında bir şifre gözükecektir. Eğer uyarsa Evet‘e tıklayın ve şifre görüntülenen ekranı geçin. Bilgisayar ve telefon eşleştiğinde Bluetooth ile Dosya Gönder ve Al‘ı tıklayın. Ardından dosyaları alın. Samsung cihazınızda, bilgisayara aktarmak istediğiniz tüm fotoğrafları görüntülemek için Dosyalarım uygulamasını kullanın. Tüm fotoğrafları seçin ve ardından Paylaş’a tıklayın. Paylaşma seçeneği olarak Bluetooth’u tıklayın.

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

4- Bulut Depolama ile Telefonunuzdaki Fotoğrafları Bilgisayarınıza Yükleyin

İlk olarak bulut hizmetlerinin herhangi birinde ücretsiz bir şekilde hesap oluşturun. Google Drive, bu konuda ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan bir bulut olacaktır. Çünkü 15 GB‘lık alan ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Google Drive uygulamasını telefonunuza indirin. Uygulamayı indirmek için buraya tıklayın. Daha sonra oluşturduğunuz Google Drive hesabı ile ya da Gmail hesabınız ile uygulamaya bağlanın. Galerinize gidin ve fotoğrafları seçin. Fotoğrafları seçtikten sonra Paylaş‘a tıklayın ve Drive’a Kaydet’i tercih edin. Fotoğrafların Google Drive hesabınıza kaydedilmesi için bekleyin.

Fotoğraflar Google Drive‘a yüklendikten sonra bilgisayarınızda bulunan internet tarayıcısına girin. Google Drive’ı açın ve hesabınızla giriş yapın. Telefonunuzdan Google Drive’a yüklemiş olduğunuz tüm fotoğraflarınız burada. Bunların üzerine tıklayıp bilgisayarınıza indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma

Samsung Aygıtlarından Bilgisayara Fotoğraf Aktarma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize, forumumuz üzerinden yeni konu açarak sorabilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.