Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Store’da Otomatik Güncellenen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma

Telefona indirilen ve telefonu kişiselleştirmek için geniş özelliklere sahip üçüncü parti uygulamaların listelendiği Google Play Store‘da, indirilen uygulamaların birçoğu zamanla güncellenir. Uygulamaları manuel ya da otomatik olarak güncellemek tamamen sizin tercihinize kalmış. Ancak bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü hücresel veri ağınız açık olduğunda bile başlayabilecek otomatik güncelleme, internetinizi su gibi yutabilir. Otomatik güncelleme işlemini WiFi’li alanda yapmanız internet paketinizin bitmemesi için en iyi tavsiyedir.

Android: Google Play Store’da Otomatik Güncellenen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma

Google Play Store’da otomatik güncellenen uygulamaları devre dışı bırakarak internet paketinizin hızlıca tükenmemesi için önemli bir tedbir almış olursunuz.

Google Play Store‘da otomatik güncellenen uygulamaları devre dışı bırakmak için önce Google Play Store’u açın. Ekranın sol üst köşesinde üst üste yer alan çizgileri tıklayın. Yan tarafta gezinme çekmecesi açılacak. Ayarlar’a dokunun. Daha sonra Uygulamaları Otomatik Güncelle‘ye dokunun. Açılan penceredeki seçeneklerden Uygulamaları Otomatik Olarak Güncelleme‘yi seçin.

Android: Google Play Store'da Otomatik Güncellenen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma

Google Play Store’daki Uygulamaları Manuel Olarak Güncelleme

Uygulamaları manuel olarak güncellemek isterseniz Google Play Store‘u açın. Sol üst köşedeki üst üste dizilmiş yan çubuklu simgeyi tıklayın. Uygulamalarım ve Oyunlarım‘a tıklayın. Bu ekranda güncelleme bekleyen uygulamalarınız yer alır. Tümünü Güncelle‘ye basarak uygulamalarınızı güncelleyebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey telefonun WiFi‘nin bağlı olup olmadığıdır.

cats

Android: Google Play Store’da Otomatik Güncellenen Uygulamaları Devre Dışı Bırakma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.