Kategoriler
Rehberler

Android: Silinen SMS’leri Kurtarma

SMS’lerinizi topluca silerken araya kaynayan ve silinen SMS’leri Android cihazınızda kurtarmak mümkün. Artık önemli bilgileri, bankalardan gelen SMS’lerde yazan şifreleri vb. sildiğinizde paniğe kapılmayacaksınız. Silinen SMS’leri kurtarmak için yazımızı okumaya devam edin…

Android: Silinen SMS’leri Kurtarma

Android cihazınızda silinen SMS‘leri MobiKin Doctor ile kurtaracağız. Android cihazınız için Windows bilgisayarınıza buraya tıklayarak MobiKin Doctor’u indirin. MobiKin Doctor, 2000’den fazla Android cihazını desteklemektedir.

Programı Windows bilgisayarınıza kurun ve kurduktan sonra bir USB kablosu yardımıyla Android telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Birkaç saniye içinde MobiKin, telefonunuza erişmek için izin isterse bunu onaylayın.

Telefonunuzu bilgisayara taktığınızda aşağıda yer alan görseldeki ekran otomatikman başlayacaktır. Program bu esnada cihazınızı algılar, bağlar ve işlemin ne zaman biteceğini size bildirir.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Telefonunuz programa bağlandığında model, sistem sürümü vb. bilgilerin bulunduğu ekran açılır. Burada telefonunuzdan almak istediğiniz veri türlerini seçmeniz gerekir. Hepsini seçebilirsiniz. Bir sonraki adıma geçmek için Next‘e basın.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Veriler birkaç dakika içerisinde alınacak ve türüne göre gruplandırılacaktır. Filtreleme işleminin daha kolay olması için sadece silinen öğeleri görüntülemeyi tercih edebilirsiniz. Daha sonra kaybolan veya silinen verileri almak için Recovery‘e tıklayın.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Verileriniz kurtarıldıktan sonra, verilerinizi doğrudan PC’ye kaydetmeniz istenecektir. Verilerinizi kaydedeceğiniz temiz bir klasör belirleyin.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Sildiğiniz veya kaybettiğiniz mesajları geri getirmeyi öğrendiniz. Artık mesajlarınızı yedekleyerek, SMS’lerinizi daha sağlama alın. SMS Backup & Restore size SMS’lerinizi yedekleme konusunda yardımcı olacaktır. SMS Backup & Restore‘yi buraya tıklayarak Android cihazınıza indirebilirsiniz.

Yedekleme işlemine başlamak için uygulamayı indirin ve indirdikten sonra açın. Uygulama ana ekranında çıkan Setup a Backup butonuna tıklayın.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Ardından SMS’leriniz veya telefon görüşmeleriniz arasında seçim yapın. Hangisinin yedeklenmesini istiyorsanız onu seçin. İkisini de yedekleyebilirsiniz. Tercihinizi yaptıktan sonra yedeklemenizi nereye yollayacağınızı belirleyin: Google Drive, Dropbox veya telefon. Ardından Next‘e basın. Görüntülenen listeden seçiminizi yapın ve ardından OK‘a dokunun.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Google Drive‘a erişmek için Gmail hesabınızda oturum açmanız gerekir. Ayrıca, SMS Backup & Restore uygulamasını, test işlevi ile birlikte çalışıp çalışmadığını görmek için test edebilirsiniz.

Google Drive hesabını kurduktan veya hesaba bağlandıktan sonra, yedekleme işleminin ne zaman yapılacağını sadece WiFi’de veya şarj olurken olarak da tercih edebilirsiniz.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Uygulamada yedeklemelerin ne zaman yapılması gerektiğine, günlük, haftalık veya saatlik karar verebilirsiniz. Uygulamadaki bildirimleri de devre dışı bırakabilirsiniz.

Uygulama tercihlerini yaptıktan sonra SMS veya telefon görüşmelerinizi yedeklemek için Back Up Now‘a tıklayarak yedekleme işlemini başlatın.

Android: Silinen SMS'leri Kurtarma

Android: Silinen SMS’leri Kurtarma ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı buraya tıklayarak bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak sorabilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.