Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Telefonlar ve iPhone İçin iPhone X Zil Sesi

Android Telefonlar ve iPhone İçin iPhone X Zil Sesi ile karşınızdayız. Apple’ın çok ses getiren yeni akıllı telefonu iPhone X için yeni bir zil sesi hazırlandı ve bu zil sesi yalnızca iPhone X modelinde mevcut. Eğer bir iPhone X satın almayacaksanız bu zil sesini resmi yollardan edinemeyeceksiniz. Apple bunu aslında her yıl yapıyor fakat bunu yalnızca cihaza özel duvar kağıtları ile sınırlı tutuyor. Örneğin güncel iPhone modelleriyle birlikte yeni birkaç duvar kağıdı geliyor ve bu duvar kağıtları eski modellere işletim sistemi güncellemesiyle dahi kazandırılamıyor. Dediğimiz gibi bu kez iPhone X’e özel bir zil sesi bulunmakta. Neyse ki iPhone X için hazırlanan bu zil sesini Android’li akıllı telefon veya eski iPhone modelinize kolayca yükleyebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Android Telefonlar ve iPhone İçin iPhone X Zil Sesi

Lifehacker sitesinde iPhone X’in zil sesi M4R formatında paylaşılmış durumda. Zil sesini bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Zil sesini iPhone’a aktarmak için iPhone’u Lightning kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın. Cihaz tanımlanacaktır. Sol sütunda cihazı gördüğünüzde hemen yanındaki küçük ok simgeli butona tıklayın. İçerik kategorileri görüntülenecektir. Tones kategorisini bulun, İndirmiş olduğunuz zil sesini buraya sürükleyip bırakın. Tones‘a sağ tıklayın ve menüdeki Sync seçeneğini kullanın. iTunes’un eşitleme yapmasına ve yedek oluşturmasına müsaade edin.

Android Telefonlar ve iPhone İçin iPhone X Zil Sesi 1

İşlem tamamlanınca akıllı telefonda Settings – Sounds – Ringtone yolunu izleyin. Yeni zil sesinin adı Reflection. Onu seçin ve zil sesi olarak ayarlayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

Android’li akıllı telefonlarda işlem daha kolay çünkü iTunes gibi bir yazılıma ihtiyacınız yok. M4R dosyasını basitçe MP3’e dönüştürdükten sonra akıllı telefonunuzun dahili depolama birimindeki Ringtones klasörüne transfer edin.

Android Telefonlar ve iPhone İçin iPhone X Zil Sesi 2

Cihazda Settings – Sound menüsüne gidin. Phone ringtone‘a dokunun ve cihaza aktarmış olduğunuz zil sesini seçin.