Kategoriler
Rehberler

iPhone Ana Ekranındaki Uygulamaları Gizleme

Ana ekranınızda gizlemek istediğiniz uygulamaları artık iPhone’unuzda gizleyebilirsiniz. iOS cihazınıza gelen her yeri güncelleme ile iPhone, gün geçtikçe kişiselleştirilmek için daha uygun hale geliyor.

iPhone Ana Ekranındaki Uygulamaları Gizleme

iPhone’unuzdaki uygulamaları basit bir şekilde ana ekranınızda gizleyebilirsiniz. Ancak bu şu an için istediğiniz her uygulama için geçerli değildir. Belki Snapchat logosunun ana ekranınızda görünmesini istemiyorsunuz. Ama bunun için yapabilecek bir şey yok.
Stok uygulamaları gizleyerek ekran kirliliğini yok edebilmek mümkündür. Belki bir Snapchat, WhatsApp, Instagram logosunu kaldırmak kadar istemiyorsunuz ama işinize yaramayan Stok uygulamaları, uygulama listesinden yok edebilirsiniz.

Stok uygulamaları uygulama listesi ve ana ekranınızda gizlemek için Ayarlar‘a , daha sonra Ayarlar listesinde bulunan Kısıtlamalar‘a gidin. Açılan listede varsayılan uygulamalar yer alacaktır. Buradan hangi uygulamayı gizlemek istiyorsanız yanındaki yeşil butonu kapatın. Eğer gizlemek istediğiniz Stok uygulaması, Kısıtlamalar listesinde yoksa ana ekranda uygulamaların bulunduğu bölümde gizlemek istediğiniz uygulamanın üzerine parmağınızla basılı tutun ve uygulama logosunun köşesinde çıkacak olan X‘e dokunun.

iPhone Ana Ekranındaki Uygulamaları Gizleme

iPhone Ana Ekranında Üçüncü Parti Uygulamaları Gizleme

iPhone’unuzun ana ekranında üçüncü parti uygulamaları gizlemek biraz ilkel olabilir. Çünkü bunun için daha modern bir yöntem şu an için yoktur. Üçüncü parti uygulamaları gizlemek için uygulamaları klasörlerin içine dağıtabilirsiniz. Klasörlerin içine dağıtacağınız uygulamaları klasörün içinde ikinci veya üçüncü sayfa oluşturarak daha derinlere atabilirsiniz. Bunun için, gizlemek istediğiniz uygulamayı klasörün içine ve klasörün içinden klasörün köşesine sürüklemeniz yeterli olacaktır.

Tabii ki bir uygulamayı arattığınızda uygulamanın ismi ve logosu çıkacaktır ama yukarıda da dediğimiz gibi şu an için üçüncü parti uygulamaları ilkel şekilde gizleyebilmek mümkündür.

iPhone Ana Ekranındaki Uygulamaları Gizleme

iPhone Ana Ekranındaki Uygulamaları Gizleme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza buraya tıklayarak gidebilirsiniz.