Kategoriler
Rehberler

Samsung Akıllı Telefonlarda Bixby Tuşunu Tamamen Devre Dışı Bırakmak

Samsung akıllı telefonlarda Bixby tuşunu tamamen devre dışı bırakmak artık mümkün, üstelik üçüncü parti bir uygulama yüklemeden! Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Note 8 akıllı telefonlarda yer alan Bixby asistan için yeni bir güncelleme hazırladı. Firma yaklaşık iki ay kadar önce yayınladığı bir güncelleme ile Bixby tuşunun Bixby Home ekranını görüntülemesini engelleme imkanı sunmuştu. Kullanıcılar Bixby tuşuna yanlışlıkla bastıklarında kişisel asistanın istemeden açılması söz konusuydu; bu nedenle o dönemde yayınlanan güncelleme memnuniyetle karşılanmıştı. Firma son olarak yayınladığı güncelleme ile bu konuda bir adım daha attı; Bixby tuşu devre dışı bırakılmışsa artık Bixby tuşuna basıldığında cihazın ekranı dahi açılmıyor.

Samsung Akıllı Telefonlarda Bixby Tuşunu Tamamen Devre Dışı Bırakmak

Samsung Akıllı Telefonlarda Bixby Tuşunu Tamamen Devre Dışı Bırakmak 1

Firmanın yeni cihazlarını kullananların tamamı bu durumu fark edememiş olabilir fakat Bixby butonu devre dışı bırakıldığında dahi tuşa basıldığında akıllı telefonun ekranı kapalıysa ekran uyanıyordu. Daha açık ifade etmemiz gerekirse cihazın ekranı kapalıyken Bixby tuşuna basıldığında bu tuş güç butonu gibi işlev görüyordu. Tuşa yanlışlıkla basıldığında ekran istenmeden açılmış oluyordu. Yayınlanan güncelleme ile Bixby tuşu devre dışı bırakılmışsa tuşa basıldığında ekran açılmayacak, cihaz hiçbir tepki vermeyecek.

Samsung neden böyle bir adım attı emin değiliz ancak kullanıcıların bu değişiklikten memnun olacağını tahmin ediyoruz. Bixby’i güncellemek isteyen kullanıcılar Galaxy Apps mağazasını ziyaret edebilir ve My apps – Update – Update all yolunu izleyebilir.