Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. WhatsApp bugün tüm dünyada 1 milyarı aşkın sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen bir anlık mesajlaşma uygulaması. Rehberimizdeki hemen her arkadaşımız iletişim için bu uygulamayı kullandığından uygulamayı açtığımızda genellikle birkaç arkadaşımızla veya grupta aynı anda mesajlaşıyoruz. Bir arkadaşınızla mesajlaşırken başka bir arkadaşınız veya grupla ilgili bildirim gelmesi sizi rahatsız ediyor olabilir. Bu durumun farkında olan firma WhatsApp’a uygulama için bildirimleri kapatma imkanı sağlayan bir seçenek ekledi. Seçeneği etkinleştirdiğinizde uygulamada bir arkadaşınızla yazışırken diğer konuşmalarla ilgili bildirim almayacaksınız ve bu sayede dikkatiniz dağılmayacak. WhatsApp’ta Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak oldukça kolay.

WhatsApp: Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak

Bu özellik şu an uygulamanın iOS versiyonunda mevcut. Android versiyonuna da kısa süre içerisinde ekleneceğini umuyoruz. iPhone kullanıcıları bu aşamaları takip edebilir:

Öncelikle WhatsApp uygulamasını açın ve arayüzde sağ alt kısımda yer alan Settings butonuna dokunun.

WhatsApp Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak 1

Notifications seçeneği ile devam edin.

Notifications bölümünden In-App Notifications seçeneğine dokunun.

WhatsApp Uygulama İçi Bildirimleri Kapatmak 2

Sounds seçeneği ile sesleri, Vibrate seçeneği ile titreşimi devre dışı bırakabilirsiniz. Üstteki Alert Style seçeneği uyarı tipini seçmeyi sağlıyor, None‘ı seçerseniz bildirim kapanacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu seçenekler yalnızca uygulama içi bildirimleri kapatmak için. Belki üstte beliren banner’ı devre dışı bırakmak ama sesi ve titreşimi açık tutmak da isteyebilirsiniz, bu noktada karar tamamen size kalmış.