Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone X’e Özel Animoji Efektlerini Kullanmak, Paylaşmak

Ciddiliğiyle tanınan mobil devi Apple da yeni akımlara ayak uydurdu ve animasyonlu emoji yüz ifadelerini sunmaya başladı. İlk aşamada sadece iPhone X ile kullanılabilen animasyonlu emoji’ler yani animoji’ler sayesinde kendinizi hayalinizi kurduğunuz hayvana dönüştürebilirsiniz!

iOS: iPhone X’e Özel Animoji Efektlerini Kullanmak, Paylaşmak

Konuşurken diğerlerinin sizi bir hayvan şeklinde görmesini istiyorsanız bu özelliği kullanabilmek adına iPhone X için en az 6099 TL ödemeniz gerekecek. Belki de iPhone X için servet yatırdıktan sonra bunu duyurmak ve diğerlerini çatlatmak için hiç durmadan animoji çekip paylaşabilirsiniz!

screenshot.1509885502

Yapmanız gereken iMessage uygulamasını açmak ve alttaki navigasyon alanındaki animoji butonuna (soldan üçüncü, hayvan suratı) tıklamak. Açılan menüden hayvan seçin ve Face ID kamerasını kullanarak test edin.Mesajınızı kaydedin ve bittikten sonra normal bir sticker gibi sürükleyip yazışmaya bırakın.

screenshot.1509885588

İşin güzeli sizlerin bunları görmesi için iPhone X almanız gerekmiyor! Size gönderilen animoji’ye tıklayın ya da 3D Touch uygulayın. Paylaşma seçeneğine basınca bunu kaydetme imkanınız olacak! Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.