Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook Bildirimlerini Kapatmak

Android‘li akıllı telefonlarda Facebook bildirimlerini kapatmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. On yılı aşkın bir süredir bizlerle olan Facebook şu anda ciddi bir kullanıcı kitlesi tarafından aktif olarak kullanılan en eski sosyal ağlardan birisi konumunda.

Facebook e posta değiştirme işlemi… Facebook'ta kayıtlı e posta ...

Çok sayıda kişi, grup ve sayfa içerdiği için Facebook uygulamasından sürekli olarak bildirimler alıyoruz. Uygulamadan gün içerisinden çok sayıda bildirim gelmesi dikkatinizi dağıtabilir, sizi işlerinizden alıkoyabilir. Bu durumda Android’li cihazınızda Facebook bildirimlerini kapatmak isteyeceksiniz. Anlattığımız aşamaları uyguladığınızda Facebook bildirimleri Android’in bildirim çubuğunda belirmeyecek; isteğinize bağlı olarak uygulamayı açtığınızda bildirimleri görmeye / almaya devam edeceksiniz.

Android: Facebook Bildirimlerini Kapatmak

Ele alacağımız ilk yöntem Facebook profilinizdeki bildirimleri devre dışı bırakabileceği gibi akıllı telefonunuzda beliren bildirimleri de kapatabiliyor.

Öncelikle Android’li telefonunuzdaki Facebook uygulamasını açın.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

Ekranın sağ üst kısmında yer alan menü butonuna dokunun ve aşağı doğru kaydırma yapın. Notification settings seçeneğine dokunun.

Android Facebook Bildirimlerini Kapatmak 1

Size sunulan bildirim türleri burada listelenecektir. Alt kısımdan Where you receive notifications menüsüne gidin.

Android Facebook Bildirimlerini Kapatmak 2

Burada tek tek aktiviteler için bildirimleri gizleyebilir ya da Where you receive notifications‘ı kullanarak tüm bildirimleri kapatabilirsiniz.

Android Facebook Bildirimlerini Kapatmak 3

Akıllı telefona gelen bildirimleri kapatabilir, e-posta bildirimleri ve SMS bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Titreşimi devre dışı bırakma, LED ve sesleri kapatma imkanı da var.

Android Facebook Bildirimlerini Kapatmak 4

Facebook içerisinde bildirimleri kapatmadan, bildirimlerin yalnızca akıllı telefonunuzdaki bildirim çubuğunda çıkmaması isteyebilirsiniz. Bunun için Android’de Settings menüsüne gidin ve Apps seçeneğine dokunun.

Listeden Facebook uygulamasını seçin.

Android Facebook Bildirimlerini Kapatmak 5

Notifications ile devam edin.

Buradan uygulamanın bildirimlerini kolayca devre dışı bırakabilirsiniz.