Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Doğrulaması Gerekiyor Hatası

Google Play mağaza için sürekli güncellemeler geliyor ve bizim dikkatimizi çeken görsel değişim oluyor ama arka planda gerçekleşen güvenlik odaklı ilerlemeler de var. Sık yaşanan sorunlardan biri Google Play doğrulaması gerekiyor uyarısı ve bir kez takılma yaşanırsa sürekli tekrar edebiliyor.

Android: Google Play Doğrulaması Gerekiyor Hatası

Aslında bu sorun can sıkıcı olsa da çözümü hiç de zor değil. Yapmanız gereken basit biçimde Google hesabınızı kaldırmak ve yeniden eklemek. Ana sıkıntı oturum açma sırasında yaşanan bir sorun olabilir ve kaldırıp yeniden ekleyince düzelebilir. Ayarlar menüsü içinden Hesaplar kısmına girin ve Google hesabınızı kaldırın. Elbette birden çok Google hesabı eklenmişse hata vereni kaldırmalısınız.

screenshot.1509984572

Hesabını seçin ve üst menüden üç noktalı kısım sayesinde kaldırma komutu verin. Ardından mesajlar, kişiler ve diğer verilerin silineceğine dair uyarı gelecek ve onaylamanız gerekecek. Tekrar ekleyeceğiniz için bu bilgiler buluttan geri gelecek.

İlginizi Çekebilir:  Android uyumlu tansiyon ölçme uygulamaları

screenshot.1509984593

Bu hesapların alt ayarlarında veri, takvim, kişiler, drive, gmail gibi alt kollar var. İsterseniz bunları kontrol edip sorunlu olanı kapatıp tekrar açarak da deneme yapabilirsiniz. Sorun geçmezse Ayarlar içinden Uygulamalar kısmında yer alan Google Play Store girdisini bulun ve tıklayıp açılan ekranda veri temizleme komutu verin.

screenshot.1509984752

Google Play mağaza uygulamasının yeni sürümlerini kaldırıp eski sürüme dönme ihtimali veren güncellemeleri kaldır butonuna basarak da deneme yapabilirsiniz. Daha önceki sürümün sorunsuz çalıştığını hatırlıyorsanız fayda sağlayabilir. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.