Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android Nougat: Amplify Xposed Modülü İle Pil Ömrünü Artırmak

Android Nougat çalıştıran root’lu akıllı telefonlarda Amplify Xposed Modülü İle Pil Ömrünü Artırmak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Android Nougat işletim sistemi versiyonunu destekleyen resmi Xposed Framework haftalar önce kullanıma sunuldu. Bu, Xposed’un herhalde Android Nougat işletim sistemine dek hazırlanan en büyük güncellemesi idi. Android Oreo işletim sisteminin kullanıma sunulduğu bir dönemde bir önceki versiyon olan Nougat için Xposed Framework’ün ancak hazır hale getirilebilmesi Android Oreo uyumlu Xposed sürümünün geleceği için düşündürücü.

Amplify simgesi

Nougat uyumlu resmi Xposed Framework sürümü hazır hale gelince gözler doğal olarak Nougat uyumlu Xposed modüllerine çevrildi. Xposed’un esasında daha önceden resmi olmayan bir versiyonu da hazırlanmıştı ancak çok sayıda sorun içeriyordu ve birçok modül uyumsuzdu. Yine de birçok geliştirici Xposed modüllerini Nougat’a uyumlamaya çalıştı.

Resmi versiyonun kullanıma sunulmasıyla birlikte geliştiriciler Android Nougat’ta da sorunsuz çalışan modülleri indirmeye sunar hale geldi. En popüler Xposed modüllerinden birisi olan Gravity Box şu an Nougat yüklü root’lu telefonlarda kullanılabiliyor. Yine bir başka popüler modül olan Amplify da hazır hale getirilmiş durumda.

Android Nougat: Amplify Xposed Modülü İle Pil Ömrünü Artırmak

Android Nougat Amplify Xposed Modülü İle Pil Ömrünü Artırmak 1

Amplify modülü artık Android Nougat uyumlu Xposed Framework versiyonuyla çalışabiliyor. Akıllı telefonunuzun pil ömrü sizi tatmin etmiyorsa bu uygulama ile bir nebze olsun avantaj elde edebilirsiniz.

Amplify modülü Android’li akıllı telefonlarda ekranın uyanmasını ve alarmları kontrol altında tutuyor. Bu sayede pilin gereksiz yere kullanılmasının önüne geçiyor. Amplify’ı root’lu Android telefonunuzda kullanabilmeniz için öncelikle buradaki aşamaları izleyerek Xposed kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekecek. Sonrasında Google Play uygulama mağazasından Amplify Battery Extender uygulamasını indirmelisiniz.