Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulama Durduruldu Hatasını Aşmak

Android dünyasına yeni olanlar bazı hatalar yüzünden hayal kırıklığı yaşayabilir çünkü çok daha açık ve esnek olan Android dünyasında uygulamalar o kadar sıkı kontrolden geçmiyor ve bazı bug’lar yani hatalar patlak verebiliyor. Aynı zamanda güncellemelerinin sunulması uzun sürüyor.

Android: Uygulama Durduruldu Hatasını Aşmak

Bu tür uygulama durduruldu hataları karşınıza çıkıyorsa, uygulamayı silmeden ve verileri kaybetmeden deneyeceğiniz ilk yol önbelleğini silmek olmalı. Ayarlar içinden Uygulamalar kısmına girin ve Uygulama Yöneticisi içinde tümü sekmesine girip ilgili sorun çıkaran uygulamayı bulun. Sorun çıkaran uygulamanın detay sayfasına girince önbellek temizleme ve veri temizleme butonları göreceksiniz.

screenshot.1509983468

Öncelikli olarak önbellek temizleyin ve deneme yapın. Uygulamanın bellekten çıkması için uygulama yöneticisi içine girip kartını silebilirsiniz ve kısayoluna tekrar tıklayabilirsiniz. Sonuç vermezse uygulama verisini silmeniz gerekecek ama bu durumda uygulama sıfırdan kurulmuş gibi tekrar oturum açmanız ve ayarlarını düzenlemeniz gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

screenshot.1509983700

Bu da fayda vermezse son çare olarak uygulamayı kaldırıp tekrar Google Play mağazadan kurabilirsiniz. Kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatıp ardından kurmak isteyebilirsiniz. Bu da fayda etmezse uygulama ile cihaz arası uyumsuzluk olabilir. Kullanıcı yorumlarını okuyun ve güncelleme gelmesi için bekleyin, geliştiriciye mesaj gönderin. Bazıları cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilir ama bu çok ağır bir hamle ve tüm verileriniz silineceği için şart değilse denenmemeli. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.