Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlarda Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlarda Yavaş Şarj Olma Sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Firmaların Fast Charging veya Quick Charging olarak adlandırdığı hızlı şarj teknolojileri ciddi pil kapasiteleri sunan akıllı telefonların saatlerce zaman almadan şarj edilebilmelerini sağlıyor. Akıllı telefonunuzu yeni satın aldığınızda genellikle cihazın hızlı şekilde şarj olması söz konusu fakat bir dönem sonra artık cihaz hızlı şarj olmayabilir. Bu durum çeşitli nedenlerle ortaya çıkabiliyor.

Samsung Galaxy Akıllı Telefonlarda Yavaş Şarj Olma Sorunu ve Çözümü

Öncelikle akıllı telefonunuzun hızlı şarj destekleyip desteklemediğini ve bu özelliğin aktif olup olmadığını kontrol edin. Samsung cihazınızda Settings-> Device Maintenance -> Battery-> Advance Settings yolunu izleyin ve buradan Fast Charging‘i etkinleştirin.

Cihazı hızlı şekilde şarj edebilmek için akıllı telefonun kutusundan çıkan orijinal şarj adaptörünü kullanın. Üçüncü parti adaptörler bu özelliği genellikle desteklemiyor ve kalitesiz olanları cihaza zarar verebiliyor. Yine kutudan çıkan orijinal kabloyu kullanmak gerek. Hızlı şarj için uygulama mağazalarından indirilebilen pil uygulamalarına yönelmeyin.

Akıllı telefonunuz şarjda iken kullanırsanız pilin dolumu doğal olarak daha fazla zaman alacaktır. Mümkünse cihazı kapatın veya en azından ekranını kapatın. Cihazı aktif olarak kullanmayacaksanız ve arama / mesaj beklemiyorsanız uçuş modunu aktive edebilir veya WiFi, 3G / 4G, Bluetooth’u kapatabilirsiniz.

Samsung cihazınızda Settings-> Device Maintenance menüsüne gidebilir ve akıllı telefonunuzun ayarlarını optimize edebilirsiniz.

Cihaz şarjda iken kullanmadığınız uygulamaların arka planda çalışmasına son verebilirsiniz.