Kategoriler
Rehberler

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android cihazınızda yer alan fotoğraflarınız, cihazınızda ummadığınız kadar yer kaplayabilir. Fotoğraflarınızı SD karta taşıyarak, fotoğrafların kapladığı alanı boşaltabilirsiniz. Bunun için telefonunuza bir SD kart gerektiğini unutmayın tabii.

SD karta fotoğraflarınızı kaydederek telefonunuzun dahili depolamasını boşaltabileceğiniz gibi diğer uygulamalarınızı da SD karta taşıyarak telefonun dahili depolamasını boşaltarak telefonunuzda yer açabilirsiniz.

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android Nougat İçin Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android Nougat‘a sahip olan akıllı telefon kullanıcıları, fotoğrafları telefonun belleği yerine MicroSD karta taşıyabilirler.

Telefonunuzda bir microSD kart takılıysa, varsayılan kamera uygulamasını açıp kamera uygulamasının ana ekranında yer alan çark simgesine tıklayın. Depolama bölümünü tıklayarak SD kart seçeneğini seçili hale getirin.

İlginizi Çekebilir:  Android'de silinen fotoğraflar nasıl kurtarılır?

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android Marshmallow’da Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android Marshmallow sürümüne sahip kullanıcılar çektiği fotoğrafları SD karta kaydederek telefonun dahili hafızasında boş alan bırakabilirler. Bunun için varsayılan kamera uygulamasını açarak ve ardından ana ekranda yer alan çark simgesine tıklayarak depolama tercihini SD kart olarak tercih etmeleri gerekir.

Android 5.0 Lollipop’ta Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Fotoğraflar için kaydetme konumunuzu SD kart olarak tercih edebilirsiniz. Bunun için de varsayılan kamera uygulamasını açarak, kamera uygulamasının ana ekranında yer alan çark simgesine tıklayarak depolama tercihini SD kart olarak belirleyebilirsiniz. Eğer depolama alanını değiştirmeniz, Android 5.0 Lollipop‘ta mümkün olmuyorsa yeni bir kamera uygulaması indirin.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?

Android 4.4 KitKat’ta Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android 4.4 Kitkat‘ta fotoğrafları SD karta kaydetmek için fotoğraflar için saklama hedefini değiştirmeniz gerekiyor. Android 4.4, varsayılan kamera uygulamalarında SD kartı kullanmayı sevmiyor. O üzden MX Kamera‘yı indirirseniz depolama tercihinizi de değiştirebilirsiniz. Uygulamayı buraya tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz.

MX Kamera’yı indirdikten sonra uygulamayı açın ve uygulamanın Ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar bölümündeki Kamera seçeneğine tıklayın ve Kaydetme Konumu‘na gidin.

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Samsung Cihazlarda Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Samsung cihazlarda fotoğrafları SD karta kaydetmek için Kamera‘yı açın. Kamera uygulamasının ana ekranının sağ üst köşesinde yer alan ”<” işaretine, çıkan simgelerden çarka tıklayın. Depolama Konumu‘na basın ve tercihinizi SD kart olarak belirleyin.

İlginizi Çekebilir:  Samsung Galaxy S ve Galaxy A farkları

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme

Android: Fotoğrafları SD Karta Kaydetme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.