Kategoriler
Rehberler

Android: Kazayla Silinen Bildirimleri Geri Getirmek

Cihazlarımızda çok sayıda mobil uygulama kurulu ve hepsi kendini ön plana çıkarmak için bildirim gösteriyor. Bazıları ücretsiz olunca bildirimlere reklam bile sokuyor. Sık sık siliyorsanız ve sonradan bildirimde acaba ne vardı, nasıl geri alırım diye düşünüyorsanız yardımcı olacak bir seçenek var.

Android: Kazayla Silinen Bildirimleri Geri Getirmek

Açık kaynaklı Android işletim sisteminde çok sayıda geliştiricinin değişik uygulamaları var ve en iyi bildirim sistemine sahip olan Android’i daha verimli biçimde kullanabilmek için bildirim geçmişi kayıt defterinden destek alabilirsiniz. Gelişmiş geçmiş sayesinde herhangi bildirime ait tüm detaylar görülebilir. Bu konudaki yardımcınız olacak uygulama:

[appbox googleplay id=com.ikvaesolutions.notificationhistorylog]

Uygulamayı ücretsiz indirin ve kurun. Açınca sade bir arabirimle karşınıza çıkıyor olacak.

screenshot.1510055899

Şu aşamada bildirim geçmişi, detaylı bildirim geçmişi ve ayarlara erişim imkanı var. Ancak diğer uygulamalar gibi çalışabilmesi adına izin alması gerekiyor. Ekrana izin sorusu gelince onaya tıklayın ve açılan Android ayarlar menüsünde ilgili izinleri verin. Bildirimlere ve Bildirim geçmişine erişebiliyor olmalı.

screenshot.1510056035

İzinleri verince en yeni bildirimler zaman sıralamasına göre diziliyor olacak. Bunlara tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Pro sürümü satın alanlar son bildirimleri daha uzun geçmiş halinde görebiliyor. Son olarak ayarlar butonuna tıklayın.

screenshot.1510056339

Sürüm, sık sorulan sorular, geri bildirim, geliştirici sitesi ve Pro sürümü almak dışında kayıt uzunluğu, tümünü silme gibi seçenekler var. Uygulamaları kara listeye almak ve bildirimi sürükleyip silmek seçenekleri sadece Pro sürümde aktifleştirilebiliyor.

screenshot.1510056454

Genel anlamda yeterli ve bizce Pro şart değil ama reklamları kaldırmak için de Pro şart. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.