Kategoriler
Konular

iOS 11’de Gizlenen Özellikler

iOS 11, tamamen tanıtıldığına ve kullanılmaya başlandığına göre herkes iOS 11 ile gelen özellik tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. iOS 11 ile gelen birbirinden farklı özellikleri deneyimlemek isteyen kullanıcılar, iPhone veya iPad’ini iOS 11’e güncelleyebilir.

iOS 11’de Gizlenen Özellikler

iOS 11’deki değişiklikler kimi kullanıcıların hoşuna gittiği gibi bazı kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir.

1- Otomatik Parlaklık Ayarları

Telefonunuzun pilini korumak istiyorsanız ve ekran parlaklığını otomatik olarak ayarlamak istiyorsanız Otomatik Ekran Parlaklığı‘nı aktif etmeniz gerekiyor. Bu özellik iOS 11’den önceki sürümlerde Ekran ve Parlaklık bölümündeydi. Ancak iOS 11, bu bölümden Otomatik Ekran Parlaklığı seçeneğini gizledi. Gizlenen bu seçeneği bulmak için hazırladığımız yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bağımlılık yapan iPhone oyunları

iOS 11'de Gizlenen Özellikler

2- E-posta’nızı Posta’ya Ekleme

E-posta’nızı, Posta’ya iOS 10’de Ayarlar > Hesaplar‘a giderek ekleyebiliyordunuz. iOS 11 artık Ayarlar > Hesaplar adımını izleyerek size E-posta’nızı ekleme imkanı sunmuyor. iOS 11 cihazınıza E-posta’nızı kaydetmek için buraya tıklayarak sizler için hazırladığımız yazıyı okuyun ve adımları takip edin.

iOS 11'de Gizlenen Özellikler

3- App Store’da Videoları Otomatik Oynatma

App Store’a girdiğinizde uygulamaların tanıtım videolarının otomatik oynaması hücresel verinizi hızla tüketebilir. Videoları Otomatik Oynatma özelliğini kapatmak için buraya tıklayın ve yazımızda bahsettiğimiz adımları takip edin.

4- Gece Modu’nu Etkinleştirme

iOS cihazınızda Gece Modu’nu etkinleştirerek pil tüketimini azaltabilirsiniz. Gece Modu, iOS 11 sürümünden önceki sürümlerde Kontrol Merkezi‘nden etkinleştirilebiliyordu. iOS 11, Gece Modu’nu da saklamış!

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Gece Modu’nu, iOS 11 sürümüne yükseltilmiş iPhone ve iPad’inizde buraya tıklayarak adımları izleyerek etkinleştirebilirsiniz.

iOS 11'de Gizlenen Özellikler

5- Bluetooth ve WiFi’yi Kapatma

iOS 10’da Kontrol Merkezi’ni açarak Bluetooth ve WiFi özelliklerini etkinleştirmek mümkündü. Ancak iOS 11’de Bluetooth ve WiFi’yi etkinleştirmeniz için farklı adımlar izletmeniz gerekiyor. İzleyeceğiniz adımları bu yazımızda sıraladık.

iOS 11'de Gizlenen Özellikler

6- Canlı Duvar Kağıtları

iOS 11 sürümü alan cihazlarda, iOS 10’da bulunan canlı duvar kağıtlarından birçoğu da kayboldu.

7- Mesajlar’daki Çekmeceyi Kaldırma

Mesajlar uygulamasına iOS 11 ile gelen, metin yazma bölümünün altındaki sekme sinir bozucu olabilir. Bu sekmeyi kaldırmanızda bu yazımız size rehberlik edecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022'nin en iyi iPhone ve iPad video düzenleme uygulamaları

iOS 11'de Gizlenen Özellikler

iOS 11’de Gizlenen Özellikler ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuza yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forumumuza gitmek için buraya tıklayın.