Kategoriler
Rehberler

iPhone X Isınma Sorunu ve Çözümü

Apple iPhone X ısınma sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değineceğiz. Günümüzde özellikle üst düzey akıllı telefonlarda ısınma sorunlarıyla sıklıkla karşılaşılıyor. Samsung’un Galaxy Note 7 akıllı telefonunun sorunları hala akıllarda. Birkaç cihazın aşırı ısınması ve patlamasının ardından akıllı telefon uçuşlarda yasaklanmış, zaten kısa bir süre sonra da pilinin hatalı olduğu kabul edilerek cihazlar mağazalardan toplanmıştı. Kullanıcılar tarafından satın alınan akıllı telefonlar da geri çağrıldı. Tabii bu bir üretim hatası ve ısınan her cihazın sonu bu şekilde olmak durumunda değil. Fazla ısınma sorunu olduğunda genellikle işlemci ve grafik işlemcisinin çalışma frekansı otomatik olarak düşürülüyor ve haliyle akıllı telefon biraz yavaşlıyor. Apple’ın üst düzey yeni akıllı telefonu iPhone X’te de ısınma sorunları yaşanabilmekte. Dilerseniz Apple iPhone X ısınma sorunu için neler yapılabileceğine bakalım.

iPhone X Isınma Sorunu ve Çözümü

iPhone X Isınma Sorunu ve Çözümü 2

iPhone X çok iyi bir akıllı telefon ve başarılı detaylarla donatılmış. Şık tasarım ve tatmin edici kameraya ek olarak A11 biyonik işlemcisinin önemli bir nokta olduğunu belirtmemiz gerek. Bu cihazda ısınma sorununun yaygın görülmesi pek olası değil ancak bu ihtimal yüzde sıfır da değil. iPhone X’te çeşitli üçüncü parti uygulamaların ısınma sorununa neden olması muhtemel. İşlemciye gereksiz yere yüklenilmesi, işlemci ve pilin ısınmasına neden olacaktır.

iPhone X ısınma sorununun üçüncü parti bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için cihazı güvenli modda açabilirsiniz. Güvenli modda yalnızca stock uygulamalar çalışacağı için ısınma sorunu yaşanmazsa sorunun kaynağının üçüncü parti bir uygulama olduğuna kanaat getirebilirsiniz. iPhone X’i güvenli modda açmak için:

  • Güç ve ana ekran butonlarına basılı tutun.
  • Apple logosu belirdiğinde ana ekran butonunu bırakın, ses artırma butonuna basın ve basılı tutun.
  • Springboard yüklenene dek tuşlara basılı tutmaya devam edin.
  • Akıllı telefon güvenli modda başlayacaktır.

Isınma sorunu güvenli modda da devam ediyorsa akıllı telefonu Settings – General – Reset yolunu izleyerek fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Sorun yine de çözülmüyorsa donanımsal bir sıkıntı olması muhtemel, bu durumda teknik servisten profesyonel yardım istemelisiniz.