Kategoriler
Rehberler

iOS: İstenmeyen Telefon Numaralarını Engellemek

Telefon araması yaparak can sıkan reklamcılar, pazarlamacılar, sapıklar ya da diğerleri bizleri bezdiriyor. Firmaların hala telefon aramalarıyla kullanıcıları rahatsız edip para kazanmaya çalışıyor olması inanılmaz. Bunları engellemek ve daha rahat biçimde işlerinize odaklanmak mümkün.

iOS: İstenmeyen Telefon Numaralarını Engellemek

Elbette çöp olarak gelen çok sayıda e-posta ve SMS için de benzer durum geçerli ve bunları görmek istemiyoruz. Neyse ki Apple ve Google gibi devler istenmeyen aramaları engelleme çözümleri geliştirdiler. Artık telefon, FaceTime ve Mesajlar uygulamalarını kullanarak istenmeyen kişileri engelleyebilirsiniz.

screenshot.1510142836

Telefon uygulamasını açın ve son aramalara girip istenmeyeni seçtikten sonra bilgi kısmına girin ve engelleme komutu verin.

screenshot.1510142861

FaceTime uygulamasında istemediğiniz numarayı bulun ve bilgi sembolüne tıkladıktan sonra açılan kısımda engelleme komutu verin.

screenshot.1510142907

Mesajlar uygulamasında engellemek istediğiniz mesajı/numarayı açın ve bilgi sembolüne tıkladıktan sonra gönderici adı ya da numarasına tıklayıp engelleme seçeneğini kullanın. Engellediğiniz kişileri daha sonradan yönetmek için ayarlar uygulamasına girin ve telefon içinden engelleme kısmına girin.

Bu çözüm zor ya da yetersiz geliyorsa üçüncü parti engelleme uygulamaları kurabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.