Kategoriler
Rehberler

Android: Fotoğraflardaki Renk Paletlerini Aktarmak

FK Kernel, 5217 ve Gratus gibi popüler uygulamalara imza atmış olan Francisco Franco’nun en yeni uygulaması olan Graphice dağıtımda. Android için Google Play mağazaya eklenen yeni uygulamanın özelliği fotoğraflardaki beğenilen renk paletlerini alıp kullanma olanağı vermesi.

Android: Fotoğraflardaki Renk Paletlerini Aktarmak

Bir haftasonu projesi olarak ortaya çıkan uygulamada arabirim sade ve kullanım basit. Ücretsiz olan uygulama özellikle tasarımcılar ve renk paletine gerek duyan uygulama geliştiriciler için ideal görünüyor.

Uygulamayı indirip kurun ve çalıştırın. Açılınca basit bir arabirim ve çok sayıda örnek görsel gelecek. Renk paleti oluşturmak istediğiniz görseli seçebilir ve kesinti alabilirsiniz.

screenshot.1510227013

Seçili görsel büyük hale gelecek ve üzerinde kırpma ve seçim yapılabilecek. Bir diğer seçenekse paylaşım. Elde edilen renk paleti sağ kısımdaki çubukla düzenlenebiliyor ya da sağ alttaki üçgene tıklanabiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

screenshot.1510227166

Seçili alan kullanılarak renk paleti elde ediliyor. Bu sayede hangi renkler varsa sıra halinde görülebiliyor ve kullanılabiliyor.

screenshot.1510227218

Elde edilen renk paletini paylaşabilir ya da ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Yapılan bu tür düzenlemeler cihaz içindeki fotoğraf galerisinde de saklanıyor. Önceki elde edilen renk paletlerini görmek için Ayarlar içinden görünüme girebilir ve palet yönetimine bakabilirsiniz.

screenshot.1510227325

Sadece 1.6 MB olan uygulama az yer kaplıyor ve Android cihaza yük bindirmiyor. Ücretsiz ve bazı premium özellikleri aktifleştirmek için uygulama içi satın alma yapmak gerekiyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.