Kategoriler
Konular

En İyi Müzik Algılama Uygulamaları

Etrafta duyduğunuz ama ne olduğunu bilmediğiniz bir müzik çalarken akıllı telefonu çıkarıp dinlemesini sağlayarak şarkıcı ve şarkı adını bulabilirsiniz. Ücretsiz olan ve buna olanak veren çok sayıda uygulama ve servis var. Bazıları ücretsiz olduğundan reklam ve bildirime boğabiliyor.

En İyi Müzik Algılama Uygulamaları

Akla gelen en popüler seçenekler Shazam, SoundHound ve MusicID ama en iyisi hangisi? Şaşırtıcı olmayan biçimde en iyi sonuçları veren ve rakip alınan seçenek Shazam. Bunu ispat edercesine iOS ve MacOS içindeki Siri ile entegre edildi. Aynı zamanda yeni TV programı “Beat Shazam” için de konu oldu!

Shazam

screenshot.1510221735

Şu anki şampiyon ve 2008’den beri lider. Apple desteğiyle çok daha fazla kişiye ulaştı. Sadece mavi sembolüne tıklayın ve taramasını bekleyin. İnternet yoksa etiketler ve sonra bakıp bulur. Bulunca albüm bilgisi, görseli, sanatçı gibi bilgiler görülebilir ve kısa parça dinlenebilir. Paylaşmak ve Spotify gibi üyelikler varsa dinlemek mümkün. Benzer şarkılar ya da son günlerin hitleri görülebiliyor. Şarkı dışında dizi ve reklam müziği de bulabiliyor! Auto Shazam aktifse siz daha butona basmadan şarkıyı buluyor ama bataryadan epey yiyor. Normalde ücretsiz ama reklamları kaldırmak için satın alma var.

[appbox appstore id284993459]

[appbox googleplay id=com.shazam.android]

SoundHound

screenshot.1510221974

Shazam sonrası en iyi seçenek. Benzer özellikler var ama farklara bakmak gerekiyor. Shazam gibi bulma, çevrimdışı sonrası tespit, dinleme, paylaşma özellikleri var. Farklarından biri sesli kontroller. Sesli komut verip müzik bulmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca bir diğer farkı sizin mırıltılarınızla bile şarkı bulabilmesi! Reklamları kaldırmak için Infinity sürümünü satın alabilirsiniz.

[appbox appstore id355554941]

[appbox googleplay id=com.melodis.midomiMusicIdentifier.freemium]

MusicID

screenshot.1510222147

Gravity imzalı en yeni seçenek sadece temel tanıma özelliklerine odaklanıyor. Basit bilgiler gösterilip paylaşma, Amazon üzerinden satın alma seçenekleri geliyor. Yeni müzikleri keşfetme gibi seçenekler var. İnternet yoksa pek işlevi kalmıyor. Reklam göstermiyor ve Pro sürümü yok. Epeydir güncellenmiş de değil.

[appbox appstore id358838909]

[appbox googleplay id=com.gravitymobile.recognize]

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.