Android: Google'ın Files Go Uygulamasını Deneyin

REKLAMLAR

Apple'ın iOS 11 güncellemesiyle Dosyalar adlı uygulamayı en sonunda standart olarak kullanıcılara sunmasından sonra Google kolları sıvadı ve Android kullanıcıları için Files Go adlı uygulamayı geliştirdi. Bu dosya yönetim uygulaması telefonda boş yer açmaya odaklanıyor ve bulut kullanıyor.

Android: Google'ın Files Go Uygulamasını Deneyin

Bu yapı, Apple AirDrop gibi diğer Android kullanıcıları arasında dosya alışverişi yapma olanağı da veriyor. Files Go uygulamasının deneme aşamasında olduğu kısa süre önce açığa çıkmıştı. Ardından Files Go için Beta sürümü hazır hale getirildi. Google Play açıklamasına göre az kullanılan uygulamaları kolayca kaldırma imkanı veriyor ve önemli fotoğraf, video ve belgeleri hızlı biçimde yedekliyor.

REKLAMLAR

Beta aşamasında ve son halini almış değil ama denemek isteyenler indirip kullanabilir. İşletim sisteminizin en az Android 5.0 ve üstü olması şart. Ücretsiz biçimde kurup kullanabilirsiniz. Diğer Android kullanıcılarıyla veri alışverişi yapmak için artık sadece Bluetooth kullanarak hızlı biçimde sonuca gidebilirsiniz.

REKLAMLAR

Bu uygulama öncelikli olarak depolama alanı düşük giriş seviyesi uygun fiyatlı akıllı telefonların ilgi gördüğü gelişmekte olan ülkeler için geliştirilmiş ama son gelişmelere göre dünya genelinde sınırlama olmadan kullanıma giriyor. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.

REKLAMLAR