Kategoriler
Rehberler

iOS: iTunes Müzik Arşiviyle Apple Music Kullanmak

Kısa süre önce ilan edilen LTE destekli Apple Watch ve gelecek nesil HomePod ile artık Apple Music kullanmak için daha fazla sebep var. Aylık ödeme gerektiren Apple müzik akış servisine 40 milyon şarkı dahil. Akıllı biçimde şarkılar önerebiliyor ve çalma listeleri hazırlayabiliyor.

iOS: iTunes Müzik Arşiviyle Apple Music Kullanmak

Kendinize ait geniş bir müzik arşivi varsa Apple Music’te olmayan özel miksler ve kayıtları yüklemek için iCloud Müzik Kütüphanesi özelliğini kullanabilirsiniz. En fazla 100 bin şarkı yüklemenize izin veriliyor. Diğer seçenekse üçüncü parti iOS uygulamalarıyla müzik arşivinizi korumak.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad'de reklamlar nasıl engellenir? (2022)

screenshot.1510329647

Apple Music geçişini kontrol altında tutmanın yolları var. Apple Music üyesi olunca arşiviniz kontrol edilecek ve bulut servisinde eşi bulunmayan şarkılarınız yükleme sırasına girecek. İşlem nasıl gerçekleşiyor açıklama ya da kontrol imkanı yok. Bazı kullanıcılar bu işlemden sonra müzik arşivlerindeki bazı şarkıları yitirebiliyor. Bu yüzden öncesinde yedek almanız mantıklı.

screenshot.1510329739

Size ait eşsiz şarkılar buluta gönderilirken 256-bit AAC olarak saklanacaklar. Ardından tüm cihazlarınızda yer kaplamadan erişilebilir olacaklar. Bu işlemi aktifleştirmek ve şarkılarınızı iTunes ile düzenlemek için iTunes ayarları içinden Genel kısmında iCloud Müzik Kütüphanesi işaretlemeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

screenshot.1510329860

Buluta yükleme işlemi bitince iOS yüklü cihazda iCloud Müzik Kütüphanesi özelliğini açmak için benzer biçimde Ayarlar uygulamasında Müzik kısmına girip aktifleştirin. Müzik uygulamasına girip güncelleyince yeni ve size özel eşsiz şarkılar bulunuyor olacak.

screenshot.1510329955

Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.