Kategoriler
Rehberler

LG V30: Navigasyon Tuşlarının Yerleşimini Düzenlemek

LG V30 akıllı telefonda navigasyon tuşlarının yerleşimini düzenlemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Akıllı telefon üreticileri cihazlarını genellikle Android işletim sistemini çeşitli şekillerde özelleştirerek kullanıcılara sunuyor. LG V30 akıllı telefondaki LG UX 6.0+ arayüzünde de farklı özelleştirmelerin yer aldığını görüyoruz. Bunlardan birisi akıllı telefondaki navigasyon tuşlarının yerleşimini düzenlemek için kullanılabiliyor. İşlem oldukça kolay, aşağıdaki yönergeleri basitçe izlemeniz yeterli olacaktır.

LG V30: Navigasyon Tuşlarının Yerleşimini Düzenlemek

LG V30 akıllı telefonda sanal tuşların konumlarını değiştirmek için öncelikle Settings menüsüne gidin. Settings menüsüne uygulama tepsisinden veya üst kısımdan bildirim alanını aşağıda doğru çektikten sonra sağ üst kısımda bulunan dişli çark simgeli butona dokunarak erişebilirsiniz. Settings menüsünde Display sekmesini görüntüleyin, daha sonra Home touch buttons seçeneği ile devam edin.

LG V30 Navigasyon Tuşlarının Yerleşimini Düzenlemek 1

Ekranda üç farklı seçenek belirecektir. Button combination seçeneğiyle navigasyon tuşlarının yerleşimini değiştirebilir, hatta bu kısma yeni tuş da ekleyebilirsiniz. Tuşların konumlarını sürükle – bırak yöntemiyle kolayca düzenleyebiliyorsunuz. Yeni düzeni anlık olarak görebilirsiniz.

LG V30 Navigasyon Tuşlarının Yerleşimini Düzenlemek 2

Bu alana Notification ve QSlide tuşlarını da ekleyebilirsiniz. Notification zaten rahatlıkla anlaşılabildiği üzere bildirim alanını görüntüleme imkanı sağlıyor. Yalnızca LG uygulamaları için geçerli bir özellik olan QSlide ile uygulamaları küçük bir pencere şeklinde görüntüleyebilir ve mevcut ekranı etkilemeden ek içeriklere ulaşabilirsiniz.

LG V30 Navigasyon Tuşlarının Yerleşimini Düzenlemek 3

Color seçeneği ile navigasyon tuşlarının arka plan rengini değiştirebiliyorsunuz. En sevdiğimiz özelliklerden birisi olan Hide Home touch buttons ile navigasyon alanına navigasyon tuşlarını gizlemeyi sağlayan bir buton ekleyebiliyorsunuz. Tuşları gizleme işlemini uygulama bazında ayarlayabilmeniz de mümkün.