Kategoriler
Rehberler

iOS: iPhone Zil Sesi Arttırılamıyorsa

iOS 11 sürümüne geçiş yapan Apple kullanıcılarının yarısından fazlasının yeni sürüme terfi ettiğini açıkladı. Çok sayıda yenilik var ama bazı eksiklerse yok değil. Kullanıcılardan batarya ömrü, bağlantı ve sesle ilgili şikayetler gelmeye başlıyor. Özellikle de eski nesil iPhone modelleri sorunlu.

iOS: iPhone Zil Sesi Arttırılamıyorsa

Neyse ki bu sorunlar ortaya çıktıkça çözümler bulunabiliyor ya da Apple ara güncellemeler yaparak sorunları düzeltiyor. Güncellemeden önce sadece basit biçimde soldaki ses butonuna basarak arttırmanız mümkündü. Güncellemeden sonra artık bu ses butonu sadece hoparlörün seviyesini yükseltiyor. Böyle bir sorun yaşamışsanız ve sonuna kadar basmanıza rağmen ses hala düşük geliyorsa ayarlara girmeniz gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

screenshot.1510402254

Ayarlar uygulamasında sesler içine girin ve alt ayarlar içinden sağda görüldüğü gibi butonlarla seviye değiştirme seçeneğini aktifleştirin. Bundan sonra yan butona basarak zil ve bildirim sesini arttırabilir olacaksınız. Alternatif olarak hemen üstündeki ayar çubuğunu sağa çekerek de zil ve melodi sesini arttırabilirsiniz. Eğer zil sesi hiç gelmiyorsa rahatsız etme modu açık demektir ve kapatmak için Ayarlar içinden Rahatsız Etme kısmına girin ve kapatın. Konuyla ilgili sorularınız için forum bölümünden destek alabilirsiniz.