Kategoriler
Rehberler

iPhone X Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

Apple iPhone X kendi kendine kapanma sorunu ve sorunun çözümü için neler yapabileceğinize değiniyoruz. Akıllı telefon kullanıcılarının kendisinden çok fazla beklentisi olan iPhone X nihayet mağazalardaki yerini almaya başladı. Apple, iPhone X ile elbette amiral gemisi akıllı telefonların olduğu segmente iddialı bir giriş yaptı. Yeni üst düzey işlemci, alanının en iyi çözümlerinden birisi olan kamera ve önceki modellerden farklı şık tasarımı ile şüphesiz farklı bir konumda olduğu söylenebilir. Cihaz kısa süre önce kullanıcılar tarafından satın alınabilir hale geldi ve ilk geri bildirimler de başladı. Duruma bakılırsa bazı kullanıcılar cihazda rastgele kapanma sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Bunlar basit firmware sıkıntıları ve çözüm oldukça kolay.

iPhone X Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü

iPhone X Kendi Kendine Kapanma Sorunu ve Çözümü 1

Cihazı Yeniden Başlatın

iPhone X akıllı telefondaki kendi kendine kapanma sorununu çözmek için ilk olarak akıllı telefonu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Minör sorunlarda akıllı telefonu yeniden başlatmak genellikle işe yarıyor.

  • Ekranda kapatmak için kaydırma uyarısı belirene dek güç tuşuna basın ve tuşa basılı tutun.
  • Uyarı belirince gerekli kaydırma hareketini uygulayarak iPhone X akıllı telefonu kapatın.
  • Cihaz kapanana dek 30 saniye kadar bekleyin.
  • Kapandıktan sonra tekrar açabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama

Yeniden başlatma işlemi sorunu çözmüyorsa akıllı telefonu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Öncelikle yedek almanızı öneriyoruz çünkü işlemden sonra ürün kutusundan çıktığı haline dönecektir.

  • Settings‘i açın.
  • General seçeneğine dokunun.
  • Aşağı doğru kaydırma yaparak Reset seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Erase all data and settings‘i seçin ve işleme onay verin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama sonrasında da sorun devam ederse donanımsal bir problem var demektir, bu durumda teknik servise başvurmalısınız.