Kategoriler
Rehberler

iPhone X’in Pil Yüzdesini Görüntülemek

Apple iPhone X’in pil yüzdesini görüntülemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Apple’ın önceki iPhone modellerinde pil yüzdesini sürekli olarak durum çubuğunda görüntülemek üzere etkinleştirmek mümkündü. Fakat yeni iPhone X akıllı telefonda bu durum son buluyor. Ekranın üst kısmında sensörlerin bulunduğu alan ekran kısmına doğru uzandığı için durum çubuğunda eskiden bulunan tüm ögeler yer alamıyor, pil yüzdesi de bunlardan birisi. Pil simgesi hala ekranda, durum çubuğunda görülüyor ve size pil seviyesi hakkında fikir verebiliyor olsa da zaman zaman cihazın pil seviyesini yüzde değeri olarak net şekilde görmek isteyebilirsiniz. iPhone X’in pil yüzdesini görüntülemek için kullanabileceğiniz farklı yöntemler bulunmakta. Hangisi sizin için pratik ise o yöntemi tercih edebilirsiniz.

iPhone X’in Pil Yüzdesini Görüntülemek

Siri’ye Sorun

iPhone X'in Pil Yüzdesini Görüntülemek 1

iPhone X’in pil yüzdesini öğrenmek için bu bilgiyi basitçe kişisel sesli asistan Siri’den talep edebilirsiniz. Siri’ye pil yüzdenizin kaç olduğunu sorduğunuzda size yanıt verecektir.

Cihazı Şarj Etmeye Başlayın

Bu, şüphesiz diğer yöntemlere kıyasla her zaman mümkün veya pratik olmayabilir, özellikle iPhone X’i o an şarj etmeye niyetiniz yoksa. iPhone X’i şarj etmeye başladığınızda pil yüzdesini öğrenebiliyorsunuz.

Control Center / Denetim Merkezi’ni Açın

iPhone X'in Pil Yüzdesini Görüntülemek 2

Bizim en sevdiğimiz yöntem bu. iPhone X’te Denetim Merkezi’ne erişerek akıllı telefonun pil doluluk oranını öğrenebilirsiniz. Diğer yöntemlere kıyasla daha tercih edilesi olduğunu söylemek mümkün. iPhone X’te Control Center’a nasıl erişebileceğinize daha önce bu yazıda değinmiştik.