Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge’de 4K HDR ve QHD 60 FPS Video Kaydetmek

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’de 4K HDR ve QHD 60 FPS video kaydetmek için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz. Samsung’un 2016 yılı amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S7 ve S7 edge modellerinde 4K HDR ve QHD 60 FPS video kaydetme seçenekleri bulunmuyor. Cihazlar donanımsal anlamda güçlü olsalar da yazılımlarında bu özellik yok fakat popüler Zero Camera Mod’u yükleyerek bu özellikleri elde edebilirsiniz. Bu video kayıt yeteneklerinin yanı sıra tüm fotoğraf modları için AutoFocus takibi, tekli ve burst modu çekimlerinde JPEG fotoğraf kalitesinin artırılması, Google Play’den yüklenebilen ücretli Zero Camera uygulamasıyla da video kayıtlarındaki 4 GB limitini aşma, özel shutter hızı ayarlama imkanı, pil seviyesi yüzde 15’in altına inince de kamerayı kullanabilme gibi özellikler geliyor.

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge’de 4K HDR ve QHD 60 FPS Video Kaydetmek

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge'de 4K HDR ve QHD 60 FPS Video Kaydetmek 1

Bu kamera modunu Galaxy S7 veya S7 edge akıllı telefona yükleyebilmek için cihaza TWRP recovery kurulumu yapılmış olmalı. Kamera modu kurulumu sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek tüm sorunlarda sorumluluğun kendinizde olduğunu unutmayın.

  • zeroCameraS7_6559_v1.zip dosyasını indirin ve dosyayı Galaxy S7 / S7 edge akıllı telefona transfer edin.
  • Akıllı telefonu recovery modunda başlatın. Bunun için cihazı kapatın, Güç + Ana Ekran + Ses Artırma tuşlarına basılı tutun.
  • TWRP ana menüsü açıldığında Install seçeneğine dokunun. İndirip cihaza aktarmış olduğunuz mod dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Kamera uygulamasını açıp deneme çekimleri yaparak farkı görebilirsiniz.