Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Maps “Ne Yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu” Hatası ve Çözümü

Dünyanın bir ucundan bir ucuna giderken size yolunuz bulmada yardımcı olacak Google Maps, “Ne yazık ki Haritalar çalışmayı durdurdu” hatası ile sizi baş başa bırakabilir. Bu sorunun birden çok çözümü vardır.

Google Maps “Ne Yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu” Hatası ve Çözümü

Google Maps’te karşılaşabileceğiniz “Ne yazık ki Haritalar çalışmayı durdurdu” hatasının çözümü için ilk önce Google Maps uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer uygulama,  güncellemeler listesinde görünüyorsa uygulamayı mutlaka güncelleyin.

Eğer sorun uygulamayı güncelledikten sonra çözülmediyse Ayarlar > Uygulamalar > Google Maps > Önbelleği Temizle adımını takip edin. Daha sonra telefonu yeniden başlatın.

Google Maps halen daha çalışmamakta ısrarcıysa telefonu kapatın. Ses Açma + Güç Düğmesi + Ana Ekran tuşlarına basılı tutun. Telefon Recovery Mod’da başlayacaktır. Wipe Data Factory Reset‘e ses kısma tuşu ile gelip Güç tuşu ile onaylayın.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları

Bunlara rağmen Google Maps ile sorun yaşamaya devam ediyorsanız ilk önce verilerinizi yedekleyin. Verilerinizi yedekleme işleminden sonra telefonu fabrika ayarlarına döndürün. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek için Ayarlar > Kişiselleştirme > Yedekle ve Sıfırlama‘ya gidin.

Google Maps “Ne Yazık ki Haritalar Çalışmayı Durdurdu” Hatası ve Çözümü konusunda ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forumumuz üzerinden iletebilirsiniz.